Hlavně myslet pozitivně

27. února 2017 v 19:06
Tak druhé kolo jarní části nejvyšší české fotbalové soutěže máme za sebou. Sparta a Plzeň počítají první ztráty a Slavia si v chladném sobotním večeru otevřela na příbramském stadionu u Litavky střelnici. Došlo tedy k jistým změnám v čele tabulky, ale je ještě brzo na unáhlené závěry. Jeden z klíčových zápasů jara se však nezadržitelně blíží. Vedoucí Slavia se utká před vyprodaným hledištěm s druhou Plzní. Asi se bude jednat o jeden z klíčových zápasů jara, protože sparťanské akcie mají po porážce v Jablonci mnohem nižší hodnotu.
Středobodem fotbalových příznivců v Česku je nyní vršovický Eden v prvním nedělním odpoledni. Zápas je již tď vyprodaný a pravděpodobně bude definitivně vyřčeno jméno hlavního favorita na titul. I já už jsem byl myšlenkami v nedělních Vršovicích. Pokládám si otázku, jak sestaví Jaroslav Šilhavý základní sestavu svého týmu, který zatím šlape jako dobře namazaný stroj. Tak jsem se do toho zamotal, až se mi v mysli objevil legendární román Williama Styrona Sophiina volba. Komu bude muset kouč Slavie s těžkým srdcem říct: dnes nejsi v základu.
S odstupem musím samozřejmě uznat, že vážnost románového děje není přímo úměrná jednomu fotbalovému zápasu. To však nic nemění na tom, že jsem před nedělním mačem velice napjatý. Zůstane slávistický strátég u ofenzivního pojetí? Dostanou od první minuty prostor jak Milan Škoda tak Muris Meššanovič? Nebo zhustí Slavia střed pole? Od první minuty budou na hřišti Hušbauer, Ngadeu, Zmrhal, Sýkora i Barák?
Hodně otázek si tak najednou kladu. Odpověď na ně však určitě dostanu nejpozději příští neděli. Byl by to dnes asi složitý pohled do hlavy Jaroslava Šilhavého. Přejme si tady, ať zápas naplní všechna očekávání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama