Jak málo stačí, nebo se mýlím?

26. února 2017 v 20:28
Tak fotbalové jaro v Čechách se ještě ani pořádně nenastarotvalo a už mnohé napovědělo. Především o pražské Spartě. Ta utrpěla hned na začátku ruhé části sezony spoustu ztrát. Bude teď mít mnoho práce s tím, aby se vrátila do hry o příčky nejvyšší. Je to vůbec v jejich silách? Můžeme s ní ještě počítat v boji o titul. Nepodepíše se na letenském týmu příliš neúspěšný dvojzápas s ruským Rostovem? Již po první zápase v Rusku bylo nad slunce jasné, že její dny v evropských pohárech jsou pro ni v této sezoně sečteny. To nic nemění na tom, že se v nich udržela v této sezoně nejdéle ze všech českých týmů. Nakonec jí to ale může být platné jak hadovi boty.
Již první ligový duel s Bohemians ukázal, že do herní pohody mají sparťané zatraceně daleko. A dnes se herní nepohoda ukázala v Jablonci v rouše Evině. Domácí výběr pražský celek jasně přehrál a zvýšil jeho odstup na čelo tabulky. Trenérský štáb si hned u několika hráčů musí pokládat otázku, zda je pro ně ještě místo ve sparťanské sestavě. Několik naděných mladíků už si pilně hledá své místo na letenském slunci, ale to se prostě nemůže stát během jednoho dne. Návraty někdejsích hvězd se zatím jeví jako kontraproduktivní.
Například Michal Kadlec doposud jen dokazuje, že místo v základní sestavě istanbulského Fenerbachce neztratil náhodou. Samotnou kapitolou je případ Rosický. Někdejší obří talent a jedna z největších hvězd reprezentace se zatím ukazuje jako markentinkový tah. Zdá se, že nikdo moc nepočítá s jeho dlouhodobějším návratem. Na jeho chatrném zdraví se již patrně nic nezmění. Strašně rád bych se v tomto případě spletl. Případné uzdravení někdejšího záložníka Dortmundu nebo Arsenalu by však mohlo být pro Spartu danajským darek. Automatický návrat do základní sestavy b mohl znamenat jistou ztrátu motivace pro mladé talenty. Sparta se v několika ohledech prostě ještě nedokázala podívat pravdě do očí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama