Lekce v zapomínání

22. února 2017 v 19:51
Vzpomenete si ještě na anglické fotbalové jaro. Tým z msta na okraji Anglického národního lesa způsobil jednu z největších senzací v historii v kolébce fotbalu. Leicester City za sebou nechal všechny ostrovní giganty a získal titul pro mistra Premier league. Hráči, fanoušci i funkcionáři si připadali jako ve snu. Kdyby jim někdo na začátku sezony řekl jaké číslo ude před jejich jménem v tabulce po posledním kole, žádali by o zbavení svéprávnosti tohoto proroka. V květnu se pak všichni mazlili s mistrovským pohárem a kouč Ranieri mohl chystat kádr na evropskou prověrku v Lize mistrů. O té si mohly nechat jen zdát takové kluby jako Manchster United nebo Liverpool.
Uplynul necelý rok. A jaká je nyní situace. Stejný Leicester je v tabulce nejvyšší soutěže jen bod od sestupu. Mety z loňského ročníku jsou v husté mlze. Všichni musí zapomenout na loňský příběh, jenž je ještě dnes pro mnohé pohádkou. Jeho společníky v tabulce nejsou Manchester City, Arsenal nebo Chelsea. V tabulce se v podobné situaci nacházejí Sunderland, Swansea či Hull. Fanoušci jsou v obavách, zda nebude jejich tým, který před rokem soutěž ovládl sledovat příští rok jen v televizi. Všichni musí zapomenout na mistrovské juchání a semknout se v záchranářské misi.
Na tu ale musí i teď na pár hodin zapomenout. Leicester si loňským titulem zajistil účast v Lize mistrů, ze které ještě stále nevypadl. A dnes večer poměří síly s FC Sevilla. Tým z jižního Španělska určitě není nehratelným soupeřem z kategorie madridských celků či londýnské Chelsea. I zde může po lońské ligové senzaci způsobit alespoň díčí čeření mistrovských vod. Tak ať alespoň na chvíli zapomenou na letošní realitu záchranářské mise a boj o příslušnost mezi anglickou ligovou elitou. Ať si alespoň užijí okamžiky v elitní evropské klubové soutěži. Budou to příští rok podobné vzpomínky jako na loňskou ligovou senzaci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama