Neodkládat

12. února 2017 v 19:48
A je to tady zase. V Anglii se začíná opět hlasitě spekulovat o tom, že Arsene Wenger po sezoně skončí na lavičce londýnského Arsenalu a jedna dlouhá fotbalová kapitola definitivně napíše závěrečnou tečku. Tyto spekulace se vedly velmi hlasitě už několikrát, ale staré pořádky na lavičce "gunners" nakonec vždy zůstaly zachovány.
Snad francozská trenérská ikona nenašla sílu ukončit svou misi ve stínu rivalů, či se snad nenašel žádný kolega, který by měl odvahu usednout na horkou trenérskou židli londýnského týmu, kde by se nevyhnul detailnímu srovnání s Wengerem. Nebo snad obojí? Zkrátka a dobře post trenéra Arsenalu zastává rodák ze Štrasburku nepřetržitě od roku 1996.
Dostal tehdy přednost přeed slavným Nizozemcem Johannem Crujffem a jako poměrně neznámý trenér začal misi u nejlavnějšího londýnského týmu. To, co všechno s kanonýry prožil by vydalo na dlouhý román s mnoha zápletkami. Třikrát dostal možnost se pomazlit s ligovým titulem. Pouze si nikdy nespolnil sen dostat tým svého srdce na některý z evropských vrholů. Navždy zůstanou v jeho životopise hráci jako Tony Adams, Thierry Henry nebo Cesc Fabregas. Všichni zmínění na něj budou vzpomínat jako na druhého otce.
Říká se, že končit se má v nejlepším a to by v tomto případě neplatilo. Vedoucí příčka Premier league je v husté mlze a Liga mistrů má již několik let úplně jiné favority. Úvahy tak musí být úplně jiné. Wenger si asi sám přiznal, že na další fotbalový vrchol už "kanonýry" nedovede. Zůstane navždy v paměti i v srdcích fanoušků královského klubu z Londýna a budoucí příznivci se o něm budou podobně učit jako ve škole abecedu. Vzkaz pro vedení Arsenalu. Poděkujte francouzskému trenéroovi za vše, co pro klub udělal a nebojte se do toho říznout. Je třeba začít psát v Londýně novou fotbalovou kapitolu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama