Odcházení?

15. února 2017 v 17:39
Dnes je den, kdy slaví půlkulaté životní výročí český hokejový velikán Jaromír Jágr. I zde cítím povinnost mu popřát vše nejlepší, ale chci mu zároveň vzkázat, že budu mít tu drzost a napíšu i v tento den něco o fotbale. Včera se totiž na televizní obrazovky vrátila po dlouhé a mrazivé zimní pauze Liga mistrů a byla zahájena její vyřazovací část. A začalo se pěkně od podlahy v Paříží na sebe narazily místní PSG a FC Barcelona. Začala se hledat odpověď na otázku, jestli už klub z města nad Seinou dozrál do fáze, kdy se může měřit s absolutní evropskou špičkou.
Odpověď vyslal celekm jasnou. Je tomu tak. Katalánský klub byl synonynem pro slova jako bezradnost či neumětelství. Pařížský tým hvězd naopak dělal radost bohatým arabským majitelům, kteří museli jeho výkonu mocně aplaudovat. Chci se tady zamyslet nad tím, jestli tento zápas není něco víc než jedna porážka v elitní klubové soutěži. Barcelona byla v posledním desetiletí strojem na trofeje. Všichni si ji spojovali s pojmem tiki taka, nekonečným množství krátkých přihrávek. Někteří fanoušci ji za to milovali a jiní nenáviděli. Ať už bylo vaše vnímání jakékoliv, musíte přiznat, že se jednalo o jeden velký sportovní fenomén, na který se nikdy nezapomene. Vybavíme si jména jako Carles Puyol, Xavi Hernandéz, Andrés Iniesta a nad těmi všemi se tyčí božský Lionel Messi, jeden z nějvětších fotbalistů všech dob.
Všechno ale jednou končí. Čas se nedá zastavit. Roky přibývají a většina členů sboru katalánských géniů už není s to předvádět kousky z vrcholných let své kariéry. Barceloně bylo naznačeno, že musí začít budovat nový tým, který může mít stejnou nebo velmi podobnou filozofii, ale příběh psaný na slavném Nou Campu musí mít nové hrdiny, kteří se musí zakompovat do nikdy nekončícího fotbalového děje. Z čistě sportovního hlediska se jednalo o celkem boestivou ránu, ale už asi byla zapotřebí. Místo ódy na fotbalovou radost zazněla fanouškům "Barcy" Beethovenova Osudová.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama