Opravdová sparťanská zkouška

11. února 2017 v 18:44
Nezadržitelně se nám blíží jarní část nejvyšší fotbalové soutěže. Trenéři už mají jasné přestavy o základních sestavách a hráči i fanoušci už zažívají svrbění. Zvláštní trenérská situace nastala v pražské Spartě. Papírově je hlavním trenérem její bývalý obránce Tomáš Požár, ale všichni vědí, že faktickým lídrem lavičky letenského celku je David Holoubek, podzimní trenérská kometa.
Do sezony vstupoval jako trenér dorostu. Vše se však změnilo poté, co Sparta vyhořela v derby. Zdeněk Ščasný se pakoval a David Holoubek dostal pokyn odebrat se z mládežnického trenérského centra do seniorské kabiny. Místo toho, aby chystal mládežnické celky na víkendový turnaj, tak chystal taktiku pro A-tým na zápas s Interem Milán. Těžké role se nezalekl. Slavný italský celek odjel z Prahy bez bodu a Holoubek se okamžitě stal miláčkem tribun.
Široká fotbalová veřejnost ucítila nový svěží vítr v trenérské obci. Jedinou překážkou byl fakt, že Holoubek není držitelem trenérské licence. Musí tak být papírově ve stínu kolegy, než získá strahovský trenérský glejt dostane volné pole působnosti. Již teď však určitě poznává na vlastní kůži fakt, že role trenéra Sparty nikdy není jednoduchá. Všechno mu stěžoval fakt, že se permanentně rozrůstala týmová marodka. Na zimní přestávku čekala Sparta jako na smilování. Marodka se během ní postupně vyprazdňovala i když do dnešního dne není úplně prázdná.
David Holoubek zažije na první pohled příjemnou změnu, ale zároveň ho čeká fotbalová maturita. Během podzimní části bylo podmínkou pro základní jedenáctku Sparty mít obě nohy zdravé. Víc nebylo potřeba. Základní jedenáctka se tak vlastně skládala velice snadno.
Nyní se situace mění. Mladý trenér má najednou více možností toho jak sestavit základní jedenáctku. Najdou se tedy najednou hráči, které bude muset seznámit s faktem, že začne zápas na lavičce náhradníků. Nikdo neví, jak tento fakt daný hráč zkousne a jestli se smíří se svou novou pozicí v letenském týmu. Bude tak na Davidu Holoubkovi přesvědčit tyto hráče o tom, že s nimi i nadále počítá a vyhecovat je k tomu, aby bojovali o své místo na slunci. Tak hurá k trenérské maturitě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama