Pokračujeme

20. února 2017 v 17:34
Situace na bojiště se mění každým okamžikem. Minulý týden to vypadalo, že fotbalová Sparta odolala čínským milionům a stežejní záložník Bořek Dočkal zůstane minimálně do konce sezony na Letné. Je to jen pár dní, co jsem chválil Spartu za její přístup, při kterém dávala přednost sportovní stránce věci. Nyní to však vypadá, že přestupová sága sparťanského záložníka ještě nenapsala tečku.
Sparta neprožila šťastný vstup do fotbalového jara. Na ledové ruské půdě v Rostově utrpěla čtyřgólový debakl a šance na postup jsou v této chvíli minimální. S jarní částí evropských pohárů se letenský tým podle všeho rozloučí ještě v mrazivém únoru. Sparta nebude opakovat svou loňskou jízdu pohárovou Evropou a bude se v domácí odvetě snažit jen o důstojné rozloučení.
Do toho přichází další faktor. V Číně ještě neskončilo přestupové období a tamní boháči stále mohou s těmi evropskými licitovat. Přichází další milionové pokušení pro fotbalovou Spartu i samotného hráče. Čínská strana podle všeho přihodila a chce pokračovat v jednání a přesvědčit letenského špílmachra o tom, že se mu vyplatí absolvovat tisíce kilometrů východním směrem.
Je otázka, zde by se Sparta obešla bez svého dosavadního stěžejního hráče za předpokladu, že by její fotbalové učinkování bylo omezené ze západu Plzní a z východu Karvinou. Odolají všichni z Letné i na druhý pokus milionovému pokušení, které již nikdy nemusí přijít? Případný přestup do Činy nemůže hráci ani klubu nikdo vyčítat. Čína minimálně znovu přesvědčí fotbalové funkcionáře o tom, že se stává důležitým hráčem na fotbalovém poli. Milionkrát se bán to může nelíbit, ale...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama