Povinně sledovat

16. února 2017 v 16:32
Máme za sebou dva hrací dny jarní části Ligy mistrů. A první čtvrtfinalisté už se rýsují. Paris St. Germain si smlslo na Barceloně a mnichovský Bayern na devadesát procent vystavil stopku londýnskému Arsenalu. Rád bych se zastavil u druhého zmíněného duelu. Bayern ukázal, že je pro drtivou většinu fotbalové Evropy klubem z jiné galaxie. Jeho hvězdy nejen plně ukazují svou fotbalovou genialitu, ale zároveň je vidět, že dokáží obětovat jeden pro druhého.
Hlavní ukázkou tohoto faktu je polský útočník Robert Lewandowski. Všichni trenéři, kteří ho vedli v profesionálním fotbale se shodují na tom, že se jedná o největšího profesionála, kterého vedli. Ukázal to při svém minulém angažná v Borussi Dortmund. V zimní přestávce se dozvěděli nejbolestivější zprávu, co může přijít. Jejich polský miláček se ounámil, že se po sezoně upíše Bayernu Mnichov. Nenáviděný rival si nejen vzal ligový titul, ale zlákal do svých řád jejich velkého miláčka.
Robert Lewandowski však nijak nedal najevo fakt, že jeho dny ve vestfálské metropoli jsou sečteny a rezervuje si jízdenku do bavorské metropole.
V Čechách by všichni přemýšleli tak, že není radno ho stavět do základu a nějak přežít jeho přítomnost se smutnou jistotou posezonního odchodu. Polský forward však všem škarohlídům zavřel ústa. Do posledního zápasu ve žlutočerném dresu "žral trávu". Bylo jasně vidět, že by na hřišti nechal duši. Už v zimní přestávce jasně garantoval, že číslo udávající vstřelené góly za Dortmund ještě není konečné. Jasně ukázal, že je stoprocentní profesionál a fotbal je pro něj vším. Devadesát minut je jeho myšlení omezené pomezními čarami.
Výsledek dvojzápasu mezi Arsenalem a Bayernem je již prakticky jasný. Jsem však přesvědčen o tom, že Lewandowski odvede i na londýnském stadionu stoprocentní výkon. Znovu ukáže absolutní profesionalitu a rozhoně ne jenom on, ale i další hvězdy Bayernu. Hráčům a funkcionářům z Gambrinus ligy vzkazuji, ať si na den odvety večer nic neplánují. Povinně si pusťte sportovní kanál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama