Smutný konec jedné pohádky

25. února 2017 v 19:07
Na jaře minulého roku napsal Claudio Ranieri velkou a krásnou fotbalovou pohádku. S anglickým provinčním klubem z Leicesteru senzačně vyhrál anglickou ligu a zajistil první titul v dějináách klubu. Do města, které nepatří v kolébce fotbalu zrovna mezi se dostala Liga mistrů a hráči, které znal před rokem jen úzký okruh fanoušků Leicestru najednou měřili síly s evropskou fotbalovou smetánkou. Fanoušci zažili chvíle, které se dlouho nemusí opakovat.
Ale nic netrvá věčně. Loňská spanilá jízda za ligovým titulem je již fotbalovou historií. Všichni ve městě vzpomínjí na slavná loňská vítězství a zároveň se strachují o tom, aby se příští rok hrála na jejich stadionu elitní klubová soutěž. Již jsem psal, že se Leicester pohybuje v sestupových vodách a pravděpodobně bude bojovat o záchranu do posledních chvil. Majitelé ztratili trpělivost nad duchovním otcem jedné velké fotbalové senzace.
Nic netrvá věčně. Je smutné, že trenér Ranieri opouští svůj tým za takových okolností. Nestaví se mu slavobrány. Occhází nuceně, tiše a zadními dveřmi. Fanoušci byli i přes bídné výsledky v šoku z toho, že jejich trenérský hrdina, co má v životopise takové týmy jako Fiorentina, Valencia nebo Chelsea vyklízí své místo na trenérské lavičce. Jejich reakce v médiích či na solciálních sítích však ukazují, že nemají krátkou paměť. Svého hrdinu oplakávají a zároveň oslavují. Jeden z největších evropských trenérů zůstane v jejich mysli. A to je dobře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama