Tři, dva, jedna, začínáme

18. února 2017 v 8:54
Tak jsme se dočkali. Po dlouhé době se na české fotbalové trávníky vrací nejvyšší fotbalová soutěž. Fotbaloví fanoušci přestanou nadávat na přenosy ze sjezdového lyžování a biatlonu, které je provázejí celé dny. Dovolte mi ještě jednou poblahopřát našim reprezentantům k úspěchům v bílé stopě, ale všeho moc škodí. Tak hurá na trávníky. A kdo bude o jednom slunečném víkendu slavit titul.
Proč Plzeň? Tým ze západu Čech je i v současné době na čele tabulky. Má jen jednobodový náskok, ale zároveń zápas s Bohemians k dobru, od kterého neočekávají fanoušci nic jiného než tři body. Západočeši získali v posledních letech mnoho zkušeností. Ví, jak se chovat ve zlomových chvílích. Jádro kádru je již delší dobu pohromadě. Všichni ví, co mohou čekat od ostatních. Potvrdí obrovskou sehranost?
Proč získá titul Slavia? Tým z Edenu před nedávnou dobou takřka hleděl smrti do tváře. Nikdo vlastně nevěděl, kdo drží Slavii pevně v rukou. Dost možná nikdo takový neexistoval. Až takhle přijela do Prahy bohata firma Číňanů. Slavistcká pokladna, která byla několik let plná pavučin se bezedně naplnila čínským kapitálem a ze Slavie se stal velmi důležitý hráč na českém fotbalovém trhu. Za obrovský trumf považují "sešívaní" trenéra Jaroslava Šilhavého. Sázejí na jeho cit, který už několikrát prokázal na předchozích angažmá. Prokáže ho i v pražských Vršovicích?
Proč získá titul Sparta? Tým z Letné je tak trochu ve stínu rivalů. Moc se s ním nepočítá. Je v něm vidět jistá fáze přestavby. Ofenzivní šuter David Lafata čím dál častěji usedá na lavičku a působí spíše jako poradce. Mladí útočníci mohou využít zkušeností staršího spoluhráče. Ten se alespoň navenek smířil se svou rolí ve stínu mladých a může se podílet na jejich herním rozvoji, který pomůže celému českému fotbalu. Energický mladý trenér David Holoubek si rychle vybojoval u hráčů jistou pozici a je v něm vidět obrovský potenciál. Potvrdí ho i na jaře.
Tak si vyberte...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama