Další návrat?

13. března 2017 v 18:23
Vedení fotbalové Sparty zareagovalo na bídný vstup letenského týmu do jarní části sezony. Trenérská dvojice Tomáš Požár a David Holoubek prožila první trenérský vyhazov ve své profesionální kariéře. Dlužno dodat, že se jedná o konec nepříliš emotivní. Ani jeden z výše uvedených neskončí na dlažbě. David Holoubek se vrací na Strahov jako jeden z vedoucích trenérů mládeže. Nikdo už mu nevezme, že do kariéry trenéra dospělých vstoupil vítězstvím nad slavným Interem Milán. Tomáš Požár zůstane ve sportovním managmentu Sparty a možná se mu i trochu uleví a bude moct trochu zvolnit pracovní tempo.
Jaký však bude další scénář kolem vládce lavičky letenského týmu? Byly doby, kdyby se na místo hlavního kouče stála fronta. Dnes se však nikdo na horké místo vládce lavičky týmu v rudém nežene. Někomu možná přišlo na mysl, že by se mohl trochu urychlit proces případného nástupu Pavla Vrby. Byť pro mnohé se stále jedná o sci- fi. Pavel Vrba svůj veřejný kredit v poslední době hodně poškodil. Troufnu si však tvrdit, že je schopen trenérské kalkulace. Post trenéra Sparty je hodně specifický. Nic jiného než titul mistra ligy není přípustné. Když se podíváme na ligovou tabulku je jasné, že by někdejší reprezentační kouč šel do předem prohrané bitvy.
Nebo, že by z manažerské kanceláře sestoupil zpět na trenérskou lavičku Jaroslav Hřebík? Sparta v poslední době tak trochu válčí minimálně s částí fanouškovské obce. Její představitelé reagují na toto jména jako býk na červenou. Jaroslav Hřebík je považován za fotbalového novátora, ale nutno říct, že o svých kvalitách v dospělém fotbale nikdy nepřesvědčil. Je tedy logické, že pozice člověka v pozadí mu do značné míry naprosto vyhovuje.
A tak se člověk trochu rozpomene a přijde na přetres jedno jméno zasloužilého hasiče průšvihů na lavičce Sparty. Za toho se může poprávu požadovat Jozef Chovanec. Jedna z největších perzon moderní sparťanské historie již několikrát přicházela v pozici poslední instance. Nikdy tento opakovaný návrat neskončil z výsledkového hlediska debaklem. Mnoha lidem byl trnem v oku, ale zástup kritiků vždy umlčel napíklad mistrovským titulem. V spučasné chvíli by se jednalo o řešení minimálně velmi málo bolestivé. Nebo má někdo lepší nápad?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama