Jsem na ně zvědavý

4. března 2017 v 13:27
Nezadržitelně se blíží nedělní šestnáctá hodina a začně první velký šlágr fotbalového jara. Ve vršovickém Edenu na sebe narazí domácí Slavia Praha a Viktoria Plzeň. Jedná se o první dva týmy v ligvé tabulce a všichni očekávají velký zápas. Všichni jsou zvědaví na oba týmy, ale zároveň i na různé individuality. Celý týden přemýšlím, na koho se změřím. Tak jsem teda uvažoval a takhle to dopadlo.
U hostů mě zajímá záložník Martin Zeman. Někdedjší velký talent a zároveň zlobivé dítě českého fotbalu. V juniorských letech se mu předpovídala velká budoucnost. Údajně kolem něj kroužil i Real Madrid. Bohužel pro celý český fotbal se talentovaný záložník viděl předčasně za hranicemi a jak se říká, neměl to úplně v hlavě srovnané. Nějak mu to všechno stouplo do hlavy a místo se pro něj nenašlo ani ve Spartě. Tak trochu sešel z očí a začínal od nuly. Dostal příležitost ve Starkově Příbrami a ve slovenské Senici. Nakonec se znovu našel ve švýcarském Sionu. Odehrák tam jednu vydařenou sezonu a zpět do Čech ho zlákala mistrovská Plzeň. Znovu se ukázal jeho nesporný talent. Teď ho čeká možná nejdůležitější zápas od jeho návratu na českou fotbalovou scénu. Ustojí ho?
Ve Slavii si pokládám trochu jinou otázku. Po zimní přestávce se odehrála v její sestavě jedna nečekaná změna. Nově příchozí Michael Lüftner získal místo ve stoperské dvojici a na lavičku byl nečekaně usazen Jiří Bílek. Muž, který byl na podzim kapitánem, sledoval první dva jarní zápasy z lavičky. Nový muž z Teplic však zatím v prvních dvou zápasech nebyl synonymem pro jistotu a dokonalý přehled. Podobně důležitý zápas jako ten nedělní ještě v kariéře nesehrál. Ano, všechno je jednou poprvé, ale je zrobna zítra ten správný čas? Není Jiří Bílek díky svým zkušenostem větší jistotou? Tady jsem zvědavý především na odpověď na tuto otázku.
Těším se, až zítra dostanu obě dvě odpovědi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama