K zamyšlení

4. března 2017 v 21:30
Už se toho mnoho napsalo o zítřejším šlágru fotbalové ligy mezi Slavií a Plzní. Zápas má mnohé napovědět v boji o titul a vítěz bude mít velmi slibnou pozici. Dnes se však sehrálo již pět jiných zápasů 19. kola. Všichni příznivci fotbalu bez ohledu na klubové vyznání si však musí pokládat i jinou otázku. Drtivá většina týmů zatím nepředvedla něco, co by zlákalo další lidi do ochozů a aby se tak zvedl průměr ligové návštěvnosti.
V pěti zápasech tohoto ligového kola jsme zatím viděli dva góly. Z toho jeden padl v Teplicích z penalty a krásný gól Šurala v malém pražském derby s Duklou je zatím růží mezi trním. Na ostatních stadionech byl gól čekáním na Godota. Nejhorší na tom všem je, že většina aktérů byla s výsledkem spokojena a vlastně jim vyhovuje fakt, že síť se během jejich vystoupení ani jednou nerozvlnila. Hráči a realizační týmy Liberce, Brna či Hradce Králové vyvažují jeden bod zlatem.
Chápu, že v boji o záchranu se každý bod počítá a všichni představitelé těchto klubů za něj budou rádi v závěru sezony, pokud jim pomůže k tomu, aby před jejich jménem v týmu bylo nižší číslo než patnáct. Pokusím se situaci dokreslit. Většina šlágrů je v české lize svázána taktikou. V Anglii se dnes odehrál šlágr mezi Liverpoolem a Arsenalem padl dvojnásobek gólů než ve všech pěti sobotních zápasech české ligy.
Respektuji to, že jeden získaný bod všem aktérům může pomoct. Zkusme ale zmínit i jiná fakta. Česká liga usiluje o to, aby měla v co nejbližší době jedno jisté místo v Lize mistrů, aniž by její mistr musel nervózně absolvovat zrádné předkolo. Zaslouží si však tuto pozici soutěž, u které je nejčastějším číslem u výsledků nula. Pro většinu týmů jsou moderní trendy fotbalu tabu. I toto je důvod k zamyšlení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama