Může odletět Holoubek, a začít nová verze případu Straka

1. března 2017 v 17:29
Tak to přece jenom zkusíme? Tuto otázku si teď určitě pokládají sparťansští funkcionáři. Jejich trenérský štáb ani sám neví, jak má rozdělené pravomoci. Tento fakt se nepovedeným jarem ukázal v plné nahotě. Je nejasné, jaké pravomoci má papírový trenér Tomáš Požár a co naopak zastává faktický šéf trenérské lavičky David Holoubek. Do toho se prolínají různí šéftrenéři a sportovní manažeři. Nezávisle na sobě ventilují své názory a postoje, aniž by se seznámili se stanoviskem některého z kolegů. Na letenském staionu tak trochu vzniká moderní verze filmu Jeden hot a druhý čehý.
Trpělivost byla vždy ve Spartě nedostatkovým zbožím, což neříkám prvotně jako něco špatného. Faktem je to, že nejslavnější český klub není místem pro každěho. To si musíte přiznat i když nejste zarytým sparťanem. Nový trenérský tým Sparty, který měl na jaře útočit na titul bude mít možná jepičí život. Vyšlo totiž najevo, že Sparta obnovila jednání s Pavlem Vrbou. Spekulace o tomto horkém příchodu se objevily v zimní přestávce a mnozí si říkali, že se jedná o blud či novinářský překlep. Příchod Tomáše Požára měl všechny tyto spekulace rázně umlčet. Stačil však jeden špatný vstup do jara a je to tady zase. Někdejší trenér Viktorie Plzeň je aktuálním předmětem debat nejvyšších instancí Sparty.
Nedokážu si představit, co by se dělo ve fanouškovské obci. Vzpomínám na rok 2011. Do Slavie byl jako hlavní trenér jmenován kovaný sparťan František Straka. Muž, který svou image postavil výhradně na zarytém sparťanství, chtěl probudit nenáviděného rivala z Vršovic. Ze sešívaného tábora nakonec dobrovolně odešel po několika měsících. Sparťané si teď hrají s představou, že strůjce úspěchu západočeského rivala se bude snažit probudit jejich milovaný tým. To prostě nemůže dopadnout dobře. Vedení Sparty by si proti sobě ještě více poštvalo fanoušky, kterým už tak příliš radosti v poslední době nedělá.
Musíme si také připomenout, že image Pavla Vrby utrpěla v poslední době několik vážných trhlin. Rozpaky budil už jeho nečekaný a rychlý konec v Plzni a odchod k národnímu týmu. Stejně šokoval českou fotbalovou veřejnost odchodem do ruské Machačkaly. Ještě den před jeho oznámením všechny fanoušky a novináře ujišťoval v setrvání. A nakonec je nutné konstatovat, že angažmá v Dagestánu se v jeho životopise moc vyjímat nebude. Za této konstalace Pavel Vrba nemá na to, aby usedl na horké rudé křeslo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama