Na každém konci je hezké...

27. března 2017 v 20:11
V létě se měl konat velký sparťanský návrat. Někdejší reprezentační kapitán Tomáš Rosický ukončil svou desetiletou misi v londýnském Arsenalu a chtěl ukázat, že nezapomíná na to, kde s fotbalem začínal. Mělo se jednat o velký návrat a posléze o důstojný konec bohaté kariéry. Dnes si však člověk snadno vzpomene na divadelní klasiku Samuela Becketta. Ano skutečně se jedná o jisté Čekání na Godota.
Už v podzimní části se několikrát mluvilo o brzkém návratu české fotbalové legendy. Z těchto očekávání však nakonec bylo jen devatenáct odehraných minut v ligovém zápase s Mladou Boleslaví. Slibovaný návrat se nekonal ani v derby se Slavií a ani v pohárovém šlágru s Interem Milán. Nechci sahat managmentu Sparty do svědomí, ale úplně nechápu, jak mohl Tomáš Rosický projít zdravotními testy. Jestli si náhodou už předem nehráli s myšlenkou, že se bude jednat hlavně o reklamní značku. Což v případě Rosického nelze brát nutně jako něco špatného.
Když se dnes dostala na veřejnost zpráva o tom, že Sparta nemůže se svou hvězdou počítat až do konce sezony, tak bylo asi málo fotbalových fanoušků, kteří by byli touto skutečností zaskočeni. S touto skutečností se už prostě tak nějak počítá. I když je to smutné. Pokládám si otázku, jestli ještě ve věku Tomáše Rosického může dojít k takovému zvratu, aby začal hrát pravidelně soutěžní zápasy. Může při své fyzické postavě dovolit takřka dvě sezony bez herní praxe?
Naprosto chápu to, že fotbalista a zvláště hráč formátu Rosického chce končit na hřišti. Budu jedině rád, když se ve svém odhadu spletu. Podobné konce potkaly před časem Vladimíra Šmicera či Tomáše Ujfalušiho. Svůj konec oznamovali v civilu a poznali, že nic není dokonalé. Všichni měli v mysli jejich slavné okamžiky v reprezentaci a ve velkých evropských klubech. Na závěr napíšu, že na každém konci je hezké, že něco nového začíná. Budu velice rád, pokud jsem tuto větu napsal zbytečně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama