Náznak. Ale čeho vlastně?

6. března 2017 v 21:22
Na včerejším šlágru mezi Slavií a Plzní se objevil i někdejší trenér Plzně a české reprezentce Pavel Vrba. Asi se všichni shodneme na tom, že se nejednalo o řadového diváka. Sledoval zde své někdejší svěřence, se kterými toho tolik dokázal. Výsledek mu asi přílišnou radost neudělal. Znamená však pro Pavla Vrbu něco víc? Způsobí to, že se ve Štruncových sadech budou hýbat škatulata?
Dosavadní jarní výsledky Plzně mu na klidu nepřidají. I ve hře to skřípe. Na to nebyli současní funkcionáři Plzně zvyklí a sami si teď asi pokládají otázku, jak budou situaci řešit. Musí si přiznat, že zlatá generace z let 2011 až 2015 odešla. Začíná se ukazovat, že především v minulé sezoně nebyla Plzeň růže mezi trním, ale spíš ukázkou toho, že mezi slepými je jednooký králem. Rozhodně už se nejednalo o tým, který by se měl měřit s evropskými velkokluby v Lize mistrů. Bohužel všichni vzpomínali na časy Pavla Vrby a všichni jeho následovníci s ním byli poměřováni. Už v tom byl problém hned při jejich nástupu.
Možná právě proto začali uvažovat o jeho návratu. I když souvislosti budou širší. Tomáše Paclíka a Adolfa Šádka musí v noci budit ze spaní představa, jak strůjce jejich fotbalového zázraku zkouší dostat mezi evropskou fotbalovou smetánku největšího rivala posledních let. To byl asi hlavní důvod toho, proč se začali znovu zajímat o možnost jeho návratu. Dlouho se drželi pravidla, že nelze dvakrát vstoupit do téže řeky. Mám tak trochu pocit, že by případný návrat Pavla Vrby byl nucený.
Třeba ale také mohl jen přijít oznámit plzeňským bossům, že o návrat nestojí a bude radši čekat na lukrativnější nabídku z ciziny. Předpokládám, že nouzi o ně mít nebude. Jednalo by se pro něj o mnohem větší jistotu. I kdyby se měl po jedné sezoně pakovat. Vímě, že nálada ruských a ukrajinských bafuňářů se mění jak jarní počasí. Návratem do Plzně by si na sebe Pavel Vrba v jistém smyslu upletl bič. Zkusím teď odhlédnout od jeho kotrmelců z poslední doby. Myslím, že si této věci je dobře vědom.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama