Někoho zvenku

3. března 2017 v 18:55
Obrovský šok prožili hráči a fanoušcci fotbalové Barcelony. Španělský velkoklub si uspořádal na domácím stadionu střelnici a půltuctem gólů vyprovodil Gijon. Všechny ale uzemnil po zápase trenér Luis Enrique. Prohlásil, že po sezoně u týmu skončí. Dosud s ní vyhrál osm trofejí a reálně ještě může pomýšlet na trumf v domácí lize. Pihou na kráse je fakt, že po debaklu v Paříži je další působení v jarní části Ligy mistrů jen teorií.
Enrique stejně jako jeho předchůdce Josep Guardiola oznámil svůj odchod s jistým předstihem a dal tak protor spekulacím o tom, kdo ho na lavičce v příští sezoně nahradí. Kdo by tedy měl přijmout obrovskou profesní výzvu a poprat se o místo v Síni slávy po boku Ladislava Kubaly nebo Johanna Crujffa. Daného jedince čeká znovu úkol vnoknout svou filozofii všem hvězdám sboru, který se řídí heslem "Mes que un club." Nevím však, jestli by se nemě lo změnit i něco jiného než jméno trenéra.
Poslední dva vládci barcelonské lavičky jsou s klubem spjati pupeční šňůrou. Stadion Nou camp je pro ně domovem a znají zde každého od prezidenta po uklízečku. Při svém nástupu do funkce se nemuseli s nikým a s ničím seznamovat. Plynule navázali na svou činnost v dresu a kopačkách. Dost členů hráčského kádru si s nimi možná tykalo. Byli součástí jedné velké fotbalové rodiny.
Barcelona by měla přijmout jednu výzvu, povolat někoho "zvenku". Nedokážu zde teď říct konkrétní jméno nového vládce jedné z nejatraktivnějších střídaček na fotbalovém světě. Třeba bychom ale mohli být svědky něčeho podobného, co spáchal extrenér Barcelony Pep Guardiola. Přijal výzvu z Bayernu Mnichov a své trenérské schopnosti dokázal prokázat i na lavičce bavorského fotbalového kolosu. Teď čekáme na jméno někoho, kdo udělá přesně opačný krok.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama