Nepodceňovat!

14. března 2017 v 21:44
Jméno Patrick Schick je v poslední době z českého pohledu to nejskloňovanější. Útočník, který vyklidil v tichosti svou pozici v tuzemském fotbalovém rybníčku, pobláznil ligu čtyřnásobných mistrů světa. Jeho jméno je předmětem diskuzí fotbalových příznivců od Janova po Palermo. Funkcionáři Janova mu chystají exkluzivní smlouvu, ale je velice pravděpodobné, že jméno jeho chlebodárce se po sezoně změní. Jméno českého útočníka je v zorném poli předtavitelů evropských velkoklubů. Svůj zájem už veřejně ventilovali bafuňáři Borussie Dortmund, Chelsea či Interu Milán.
Českého útočníka čeká jedna z těžkých sportovních i lidských zkoušek. Nesmí se nechat ukolébat slavnými jmény a dál pracovat na svém sportovním růstu. Můžeme ocenit to, že svou velkou fotbalovou misi začal v menším klubu. To říkám se vším respektem ke klubu z Janova. Už jen samotný fakt, že si český forvard zahrál Sérii A se bude v jeho konečném životopise vyjímat. Navíc už o něm mluví v superlativech někdejší hvězdy italské "squadry azzury"-
Ve všech vyjádřeních se vyjímají slova někdejšího hězdného forwarda Antonia Cassana. Bývalého italského reprezentanta, jenž má ve svém CV kluby jako AS Řím nebo Real Madrid. Jeho slova nijak nesnižuje fakt, že se dostal do vyhroceného konfliktu s mnoha svými nadřízenými. Italský fotbal je po dlouhá léta proslulý defenzivniným stylem, který přinesl pod Apeniny hvězdný Argentinec Hellenio Herrera. Říkalo se mu vrah fotbalu, ale se svou filozofií udělal v 60. letech z Interu Milán vládce fotbalové Evropy.
Od té doby se největší hvězdy italského fotbalové nebe rodily v obraně. Giacinto Fachetti, Paolo Maldini, Alessandro Nesta či Fabio Cannavaro. Všechny tyto perzony italského fotbalu měly za úkol znechutit útočným hvězdám pobyt na hřišti. Navíc v Itálii to mají cizinci dost možná nejtěžší ve snaze získat si na svou stranu hvězdy z ciziny. Takový Wesley Snejder by mohl dlouhé hodiny vyprávět o tom, jak s ním vyběhl managment Interu Milán a potvrdil tak specifika italského fotbalu. Patrik Schick musí se současnými superlativy sacházet velmi obezřetně, aby je mohl vužívat ve svém sportovním rozvoji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama