Odchod muže z pozadí

22. března 2017 v 20:46
Fotbalová Anglie zažívá dnes černý den, který je ještě umocněn teroristickými útoky z Londýna. Dnes v brzkých ranních hodinách naposledy vydechl Ronnie Moran. Navždy nás opustil Mr. Liverpool, ikona slavného anglického klubu. Klub vyhlásil smutek. Vlajky s nápisy o tom, že člověk nikdy nepůjde sám jsou stažené na půl žerdi. Městem Beatles protéká řeká slz. Možná trochu symbolicky se tak stalo krátce před městským derby s nenáviděným Evertonem.
Ronnie Moran byl v 50. a 60. letech nejlepším levým obráncem na britských ostrovech. Měl velkou smůlu v tom, že po velkou část jeho hráčské kariéry nehrály ostrovní týmu evropské poháry a on mohl tak své umění ukazovat jen v rodné vlasti, případně v barvách Albionu. Jako hráč byl kapitánem a nezpochybnitelným lídrem nejúspěšnějšího klubu anglické fotbalové historie. Už během hráčské kariéry se stal jedním ze symbolů "reds".
Jeho přerod v trenéra velkoklubu z anglického sevrozápadu se jevil jako naprosto logický a všichni ho brali v podstatě jako samozřejmost. Ve své trenérské kariéře se však nestal Moran jasným lídrem liverpoolské lavičky. Můžeme ho dnes spíše nazývat jistým pojítkem. Proměnil se v muže z druhé linie. Nekonfrontoval se přímo s trenéry jiných klubů a neměl jako prvotní úkol stavět do latě největší hvězdy té doby. S nejslavnější epochou klubu jsou pupeční šňůrou svazaná tři jména.
Každý fanoušek fotbalu, nebo alespoň ten dříve narozený si je vybaví.
Bill Shankley, Bob Paisley a Kenny Dalglish. Tato jména si přednostně spojíme s rudou érou. Byli autoritami pro takové megastar jako Kevin Keegan nebo Ian Rush. Ronnie Moran jim rád sekundoval na lavičce a tato pozice mu vyhovovala. Ještě více se zapsal do dějin liverpoolské juniorky. Vychovával nové hvězdy pro tradiční klub a superlativech o něm mluví Steven Gerrard, Jamie Carragher nebo Michael Owen. Dej mu pánbůh nebe...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama