Opět obavy z prázdných slov

20. března 2017 v 19:09
Fotbalová národní liga už dlouho nebyla tak sledovaná, jako je tomu v letošní sezoně. Druhpu nejvyšší soutěž totiž hraje jeden z nejtradičnějších tuzemských fotbalových klubů- Baník Ostrava. Funkcionáři klubů z FNL začali mít z tohoto faktu obavy hned ve chvíli, kdy se rozhodlo o sestupu ostravského klubu z nejvyšší soutěže. Svoje stadiony, které jsou v mnohem horším stavu a mají slabší výbavu než ty prvoligové, museli začít chystat na to, až do jejich města dorazí stovky ostravských nájezdníků, mnohdy posílené spřátelenými klany z Polska.
Nejatraktivnějším zápasem teď pro Baník není tradiční bitva se Spartou, ale slezské derby s Opavou. Nic na tom nemění ani fakt, že Baník nuceně hraje své domácí zápasy v moravské části Ostravy. Tento zápas se odehrál právě v uplynulém víkendu. Atmosféru v Opavě mohla závidět drtivá většina prvoligových stadionů. Fotbaloví fanoušci byli u druhé nejvyšší soutěže zvyklí na prořídlé tribuny a nudný pohled. Kapitán Baníku přirovnal atmosféru v Opavě k těm nejvyhecovanějším zápasům v Turecku. A zažil jich celou řadu. U nás se ale pravdivě říká, že jedna vlaštovka jaro nedělá.
Moc bych si přál, abychom měli v NFL více zápasů s takovými návštěvami. Bohužel se ukázala i silná stránka. Ta se již několik dní před zápasem očekávala. Počet fanoušků z Ostravy výrazně překročil počet lístků, který byl pro "chachary" vyhrazen.
Bohužel se naplnily obavy z potyček v ulicích a skutečná potřeba bezpečnostních jednotek v ulicích krásného slezského města. Škody za desítky tisíc korun, zkažený dojem z fotbalového odpoledne, několik zatčených lidí a jeden zbytečně zmařený lidský život. I to je jeden z výsledků profesionální fotbalové soutěže v Česku z tohoto víkendu. Opět se ocitáme v Anglii 70. a 80. let minulého století, jejíž vrcholem byla tragédie na finále PMEZ v Bruselu v roce 1985. Na britských ostrovech museli začít tento problém řešit i proto, že nuceně opustily místní týmy na pět let evropské poháry. Bojím se, že se ze sídla fotbalového svazu dočkáme jen slov. Člověka přijde na mysl nutnost čekat na podobnou věc na mezinárodní scéně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama