Tak jsem se spletl

9. března 2017 v 21:14
Bohové musí být šílení. To byla včera v pozdních večerních hodinách asi jedna z nejčastějších vět všech příznivců fotbalu. Na barcelonském Nou Campu se odehrál jeden z největších fotbalových zázraků všech dob. Hráči Barcelony vstali z mrtvých a po čtyřgólovém debaklu ve francouzské metropoli udělali šest gólových kroků do čtvtfinále Ligy mistrů. Fanoušci PSG asi ještě teď nechápou, co mohlo způsobit takový kolaps jejich miovaného týmu. Katalánci se naopak asi bojí, že se probudí ze sna.
Nebyl jsem asi zdaleka jediný, kdo Barcelonu po prvním zápase odepisoval. Odvetu jsem považoval za formalitu. Mluvil jsem o tom, že se jedná o začátek konce jedné fotbalové epochy. Hvězdy katalánského klubu byly zralé na ručník. Jména jako Messi, Iniesta nebo Suaréz byla kloňována se škodolibým humorem. O francouzském týmu se začalo mluvit jako o jednom z favoritů na pohár pro vítěze elitní evropské klubové soutěže. Až přišla odveta.
Vývoji utkání dal ráz brzký gól Barcelony. Takto ofenzivně laděnému souboru gól vždy pomůže. Vlastní gól Pařížanů pak dal předtuchu, že nás nečeká nudný večer. Po třetím gólu se musela do mysli hráčů týmu z francouzské metropole začít vkrádat slova jako nejistota nebo zvrat událostí. Pak přišel gól Cavaniho a zdálo se, že události opět nabírají očekávaný směr. Jenže...
Utkání netrvá jen osmdesát osm minut. To, co se stalo v posledních sedmi minutách dramatického osmifinále se vymyká lidkskému chápání. Hráči Paris St. Germain se třikrát bezmocně dívali, jak se míč ocitá v jejich síti. Nikdo nemůže popřít fakt, že penalta v nastavení se kopat neměla. Nastavení bylo možná příliš dlouhé. Francouzký tým si však musí sám odpovědět na otázku, jak je možné, že takto zacházel se čtyřgólovým náskokem. Na trávníku působil stejně jako Barcelona při zápase v Paříži. V mnohém si sám vystavil stopku v Lize mistrů. Jedna velká kapitola slavných dějin katalánského klubu možná ještě neskončila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama