To už není náhoda

8. března 2017 v 20:50
Senzace v Londýně se nekonala. Bavorský gigant nezkolaboval. Bayern Mnichov v londýnské odvetě potvrdil svůj postup do čtvrtfinále Ligy mistrů a borce z Arsenalu opět odsoudil k tomu, že poslední tři kola vyřazovací fáze elitní evropské klubové soutěže budou hltat jen z televizní obrazovky. Konečný verdikt londýnské odvety nikoho nepřekvapil. Všichni předpokládali, že Bayern si dojede do Londýna pro postup. Způsob, jakým k němu dokráčel musel však překvapit i jeho hráče. I ve druhém zápase nastřílel "kanonýrům" nepopulárního "bůra" . Hráči Arsenalu působili jako dobře zaplaený kompars.
Tým z Londýna se loučí s Ligou mistrů v osmifinále už posedmé za sebou. Naposledy se probojoval do elitní osmičky v roce 2010, kdy deklasoval FC Porto a ve čtvrtfinále narazil na Barcelonu. Katalánský klub však byl v té době takřka neporazitelný. Přehrál ho až pozdější vítěz Inter Milán. Od té doby končila evropská pouť Arsenalu vždy ještě před prvním jarním dnem. objektivně musíme uznat, že Arsenal měl i smůlu v rozlosování. Dvakrát narazil na Bayern a Barcelonu. Hrál tak proti týmům z jiné galaxie. Neměl reálnou šanci se s nimi měřit. I když si vždy po losu představitelé londýnského klubu namlouvali, že šokují celou fotbalovou Evropu. Nikdy se to nepovedlo.
V tomto ohledu se nejedná o nic, co by bylo neodpustitelným kolapsem. Ve většině dvojzápasů jen splnil favorit svou roli. Nucená gratulace hráčů Arsenalu nebyla překvapením. Ve velké šnůře osmifinálových eúspěchů však zaniká jiná věc. Arsenal hraje delší dobu druhé housle v domácí soutěži a jeho nejvyšší představitelé tomu nečinně přihlíží. Zatím se nikdo neodvážil do problému říznout a nastavit jiný směr týmové filozofie. Nikdo nebere Arsenu Wengerovi jeho přesvědčení o koncepční práci s mladými hráči, ale je s podivem, že kolem něj všichni lidé z jeho okolí jen tiše našlapují. Zdravá oponentura nikdy na škodu. Zastánci Wengerova konce mají stále více pádných argumentů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama