Týká se to více lidí

16. března 2017 v 18:12
Někteří lidé jsou v jistých ohledech nepoučitelní. Fotbalista David Limberský opět porušil životosprávu. V rámci pozápasového soustředění si v noci tak trochu povyrazil v údajně se vrátil nad ránem ve velice podroušeném stavu. Zdaleka se nejednalo o jeho první prohřešek. Ty minulé už jsou dostatečně provařené. Jeho nadřízení nad ním roky drželi ochranou ruku a dnes se jim to vrací i s úroky. Po celou jeho kariéru se nenašel trenér, který by ho v jeho lehkovážnosti a přílišném nadledu usměrnil.
Davil Limberský platil za obrovský fotbalový talent. Mluvilo se o něm jako o novém Nedvědovi. Absolvoval jako mladý stáž v londýnském Tottenhamu a italské Modeně. Pražská Sparta si na něj okamžitě zajistila předkupní právo. Právě přestup do Sparty byl jedním ze zlomů jeho kariéry a ukázal mnohé. Angažmá na Letné skončilo fiaskem a po roce se vracel do rodné západočeské metropole. Byl tak u toho, jak se začala psát nejslavnější epocha v dějinách tohoto klubu. Čtyřikrát se radovala Plzeň z titulu a dvakrát si zahrála Ligu mistrů.
Fanoušci jiných týmů si budou pamatovat hlavně nafilmovanou penaltu proti Spartě následné netaktické výroky na adresu letenského klubu a nakonec jeho nehodu v opilosti s následnou nevhodnou oslavou gólu v Příbrami. Dnes už je zbytečné, aby se Limberský do médií omlouval. Veřejné pokání už by působilo spíše trapně. Posezonní konec je spíše kompromisním řešením. Správné by bylo vyhodit bývalého kapitána "na hodinu". Vedení Plzně by prokázalo schopnost rázného řešení a předvedlo by, že nekonečné držení ochranné ruky nad Limberským je minulostí. Lepší by to bylo i pro samotného Limberského. Naskytla by se mu možnost hledat angažmá pro novou sezonu. Reálně může uvažovat jen o dohrávání v Číně nebo arabské světě. Jedna epocha svérázné hvězdy musí už prostě v Plzni skončit.
David Limberský definitivně podal ještě jeden důkaz. I když má hráč talentu na rozdávání musí to mít také srovnané v hlavě. V době, kdy se zabydloval v kabině plzeňského A- týmu už na sobě viděl dres Realu Madrid. Do latě už ho nikdo nepostaví. V tomto ohledu není za minutu dvanáct, ale hodiny ukazují čtvrt na jednu. Obrovský potenciál talentovaného fotbalisty zůstane nenaplněn. O Limberském se mluvilo jako o novém Nedvědovi. Nakonec budou mít tyto dva společné ve svém životopise jen angažmá v Plzni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama