Další zkouška

12. dubna 2017 v 21:26
Bitva o ligový titul se ještě ani pořádně nepřiblížila konečnému rozuzlení a v médiích se už objevují spekulace o tom, jaké změny nastanou v letní přestávce. Nejaktivnějším hráčem na přestupovém trhu bude podle všeho opět pražská Slavia. Tato věc je už druhým rokem největší jistotou ligových přestávek. Čínský finanční pramen zjevně nevyschl a nic nenasvědčuje tomu, že by se tak v nejbližší době mělo stát. Ligový trůn je nvíc v jistém smyslu druhořadý. Jak Slavia tak Plzeň si podle všeho zahrají v příští sezoně o Ligu mistrů.
Vršovický tým zatím podává důkaz o tom, jak s jídlem roste chuť. V kuloárech už se začínají objevovat velice zajímavá jména skloňující se v souvislosti se sešívaným týmem pro příští sezonu. Mluví se o návratu Tomáše Necida, údajně se Slavia bude snažit přilákat z Plzně Tomáše Hořavu či ze slavného Ajaxu Amsterdam zlanařit zpět do Česka talentovaného Václava Černého. V Edenu možná budou muset zvětšit kabinu prvního týmu.
Aktivita Slavie na přestupovém trhu má na jednu stranu logiku. Dojde totiž podle všeho i k pohybu opačným směrem. Jistý je odchod Antonína Baráka do italského Udine. Dost možná nezůstane jen u něj. Hned několik dalších opor dostalo svolení k vyjednávání o zahraničním angažmá. Konkrétně by se mělo jednat o Jaromíra Zmrhala, Michela Ngadea a Simona Deliho. Na pořadu dne navíc bude možnost doživotního finančního zajištění pro Milana Škodu díky exotickému angažmá v Číně. Tyto hráče bude potřeba v případě odchodu nahradit.
Je třeba se však podívat ještě na jeden faktor. V souvislosti s případnými posilami létají vzduchem na místní poměry takřka neuvěřitelné cifry. Případné vysoké náklady by vytvořily na hráče obrovský tlak a i trenér Šilhavý by měl za úkol se vypořádat s velkým očekáváním. Nic jiného než pohárový úspěch a a hra o příčku nejvyšší na domácí scéně by nepřicházelo v úvahu. Giovanni van Kessel může posloužit jako dostatečné varování. Ne každý se dokáže vypořádat s velkým očekáváním.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama