Experiment? Možná nutnost..

23. dubna 2017 v 20:59
Sezona sice ještě neskončila, ale ve fotbalové Spartě už se vedou čilé diskuze o tom, jak to bude vypadat v příští sezoně. Vedení si pokládá otázku, jaké bude provádět změny. Trenér Rada je smířený s tím, že jeho mise skončí závěrečným hvizdem v zápase 30. kola. Managment letenského týmu se nijak netají hledáním nového vládce lavičky prvního týmu. Mnoho let zůstávala v procesu hledání jedna jistota. Vybíralo se mezi českými trenéry, kteří zrovna neměli do čeho píchnout. Angažmá ve Spartě s radostí přijali minimálně jako atraktivní součást svého životopisu.
Nyní má dojít ke změně. Hráči Sparty by prý měli začít pilovat italštinu. Vážným kandidátem je prý Christian Panucci. Jedná se o velké jméno italského fotbalu. Bývalý spolehlivý obránce oblékal dresy AC Milán, Realu Madrid či AS Řím. Už jen jeho jméno vzbudilo v českém fotbalovém rybníčku mnoho vzruchu. Všichni si sice pamatujeme Cristiana Panucciho jen jako hráče, ale mnoho příznívců uspokojí jen fakt, že v českých fotbalových luzích a hájích se objeví několikanásobný mistr Itálie a vítěz Ligy mistrů.
Na naší fotbalového scéně by se stalo něco, co jsme si před půlrokem nedokázali představit ani ve snu. Určitě by se jednalo o nový impuls. Poznali bychom, jestli je naše fotbalová scéna tak svérázná, že v ní není místo pro horkokrevného Itala. Musíme vnímat i druhou stranu mince. Italský fotbal je také jedním z těch konzervativních. Mnoho reformártorů v nejrozšířenějším sportu světa pod Apeninami narazilo. Proslulé "catenaccio" je základem tamního fotbalu již více než padesát let.
Při vší úctě k legendě italského fotbalu si nedokážu představit dlouhodobější koncepční práci pod jeho vedením. Má úvaha jde ruku v ruce s velmi omezenou dobou čekání na úspěch na lavičce nejúspěšnějšího českého fotbalu. Sparta musí zvážit všechna pro a proti. Z její možné zkušenosti může nakonec těžit celý český fotbal. Angažmá horkokrevného Itala nám může ukázat, jestli je český fotbal tak moc uzavřený vnějším vlivům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama