Jeden konec způsobili. Oni končit nemusí

20. dubna 2017 v 21:52
Možná to bylo pro mnohé překvapením, ale výsledek prvního zápasu k tomu vyloženě směřoval. Juventus Turín potvrdil svou domácí výhru a Barceloně vystavil stopku v letošní sezoně Ligy mistrů. Konec jedné katalánské epochy dostal včera dost možná definitivní glejt. Ani v domácím prostředí se španělský gigant nevzepřel osudu. Nepřipravil italskému týmu první porážku v této sezoně Ligy mistrů. Buffon a spol. mohou dále snít o evropském fotbalovém titulu. Čekají na něj už více než dvacet let. V kurzech sázkových kanceláří přitom nestál v první řadě adeptů na ušatý pohár.
Po včerejších odvetných zápasech přitom můžeme směle konstatovat, že evropská fotbalová jízda čtvrtfinálovým trumfem nad Barcelonou končit nemusí. Trumf nad Barcelonou jim určitě dodá sebvědomí. Bude si určitě ještě více věřit například i na druhého španělského giganta- Real Madrid. Může dojít ke konfrontaci dvou souborů s jasnou vizí. Ty se od sebe liší jako noc a den. Útočný koncert versus italské "catenacio" charakteristické pečlivě propracovanou defenzivou. V mnoha ohledech by se tato konfrontace mohla podobat čtvrtfinálovému dvojzápasu s Barcelonou.
Všemu může vystavit stopku zítřejší los semifinálových dvojic. I tak si troufám vyřknout prognózu, že ke konfrontaci "bílého baletu" a "staré dámy" dojde. Suverénní vládce italské Série A má možnost svou sezonu vyšperkovat evropským titulem. Řadě fotbalových fanoušků se to může příčit. Podobně se dívala fotbalová obec Starého kontitentu na trumfy Interu Milán v roce 2010. Shodou okolností zastavil v putování Barcelonu. V semifinále uhájil přijatelný výsledek na stadionu, jenž je proslulý nápisem "více než klub".
Katalánci se budou muset pomalu poohlížet po nových figurách. V jejich fotbalové akademii určitě nějaké najdou. Gianluigi Buffon naopak může snít o tom, že svůj osudový tým dotáhne na evropský fotbalový trůn. Nadvláda nad Itálií je v současné době samozřejmostí. Piemontský fotbalový dort z této sezony může dostat jednu velmi sladkou třešničku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama