Kde vzít, když není kde brát?

18. dubna 2017 v 19:02
Pokolikáté už? Fotbalová Sparta chystá na léto další obměnu hráčského kádru i realizačního týmu. Bude se znovu hledat kandidát na vládce žhavé letenské lavičky. Snad ani sám Petr Rada nevěří tomu, že by i v následující sezoně pokračoval ve funkci hlavní trenéra Sparty. Žádné zázračné obrození se nekonalo. Na dobrý výkon v derby nedokázali jeho svěřenci navázat. Korunu všemu nasadila šokující porážka v Jihlavě a číslo vyjadřující bodový propad s čelem tabulky se stalo dvouciferným.
Začínají se už tak psát různé scénáře toho, co se bude dít v letní přestávce na pražské Letné. Ožily opět spekulace o tom, že další kapitola životopisu Pavla Vrby se bude psát právě v šatně nejúspěšnějšího týmu české historie. Drtivá většina fotbalové veřejnosti však od začátku prvních spekulací o tomto fotbalovém sňatku předpovídá velký debakl v případě tohoto spojení. Celkově se nedá očekávat velkou tlačenici mezi zájemci o tento post. Jeho prestiž je v posledních letech hodně poničena.
U Sparty se zdá, že sama neví, co chce. Žádný z vládců trenérské lavičky nedostal místo pro dlouhodobější práci. A zdaleka ne všichni pro to měli potenciál. Případný nováček na lavičce rudého týmu potřebuje čas na to seznámit se s poměry uvnitř týmu mnohonásobného mistra. Ty si při sebevětší nemůžou ani vzdáleně představit. Čas přitom bude v této situaci na Spartě nedostatkovým zbožím. Za deset sezon pouhé dva tituly, to je prostě na Spartu málo.
Není proto úplně od věci začít se poohlížet mezi osobami znalými rudých poměrů. Napadá vás někdo? Možná jsem právě zešílel, ale přišel mi na mysl jeden trenér, který nedávno dostal v české lize vyhazov. Někdejší trenér reprezentace Michal Bílej, jenž se nuceně pakoval v Jihlavě. Na Spartě již působil jak jako hráč, tak jako trenér. Ví, co ho čeká v pozici hlavního trenéra a dokáže se snadno vžít do pocitů hráčů v rudých dresech, kterým se zrovna na hřišti nedaří. Michal Bílek nebude nikdy považován na velkého novátora ani posla fotbalových reforem. To by však byl pro Spartu v této situaci přílišný luxus. Její někdejší záložník je považován za člověka, který má jasnou představu o tom, jak to má v kádru a na hřišti vypadat. Nenechává se rozhodit fanouškovskou nevolí a jde si za svým. Troufám si tvrdit, že by ho nerozhodilo ani to, kdyby do něj vtloukali sparťanstí bafuňáři Hřebík...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama