Moc dominance škodí

19. dubna 2017 v 20:41
Jeden z vrcholů letošního ročníku Ligy mistrů se odehrál na madridském San Bernabeu. Tamní Real ukončil letošní jízdu Bayernu Mnichov a sám si zahraje o finále. Fotbalisté bavorského celku budou sledovat poslední dvě kola jn v televizi. Fanoušci fotbalu si určitě dokázali představit tuto dvojici i ve finále a mnohým nezávislým pozorovatelů se dost možná příčilo sledovat tuto dvojici už v této fázi. Los je ovšem nemilosrdný. Do této fáze tak všichni fanoušci fotbalu šli s tím, že jeden z gigantů musí ven.
Předem je pogratulovat Realu, protože postoupit naprosto zaslouženě v obou zápasech ve výsledku předčil německého soupeře. Bavorský gigant poznal, že v této fázi elitní evropské klubové soutěže nestačí předvét několik světlých pasáží. Ve všech ohledech za "bílým baletem" zaostával. Jeho těžkopádný krok byl v těžké konfrontaci s ladným a lehkým tancem hráčů v bílém. Dohrával v těžké křeči a jeho hráči zoufale tlačili hodiny na světelné tabuli madridského fotbalové stánku.
Ukázala se jasná fakta, jež nejsou tak zřetelně vidět v domácí soutěži. Bayern je oproti ostatním týmům z bundesligy týmem z jiné galaxie či spíše paralelního vesmíru. Soupeři za ním zaostávají ve všech ohledech. Nedávný zdatný rival z Dortmundu se stále srovnává s odchodem duchovního otce posledních úspěchů Jürgena Kloppa. Často bojuje tak trochu sám se sebou. Měřit se s ním nedokáže ani nový velký hráč z Lipska a klub z malé vesničky Hoffenheimu. Titul je dnes v Mnichově brán jako samozřejmost a v Bavorsku se každoročně koná přehlídka fotbalových megastar. Tento fakt jasně dokazuje třeba to, že hráči jako Götze nebo Mandžukič marně hledali své místo na slunci. Jinde by platili za hvězdy a lídr.
Pozice Realu je trochu jiná. Každoročně absolvuje bitvy s nenáviděnou Barcelonou či městským rivalem Atleticem. Tyto zápasy jsou mnohdy ošidné. Real ani jako jeden z fanoritů nemá ve výsledku nic zcela jisté. Je na něj vyvíjen mnohem větší tlak a hlvně se tak děje v mnohem více zápasech. To se včera jesně ukázalo v madridké čtvrtfinálové odvetě. Real se jevil jako mnohem klidnější a hráči ani na vteřinu nezapochybovali o svých kvalitách. Bayern v jednu chvíli smazal náskok Realu a v podstatě se začínalo znovu. Madridské to však nerozhodilo. Jasně se ukázal rozdíl v tom, že je velký rozdíl slavit titul pět kol před koncem ligy a bojem o ligový primát do posledního kola.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama