Ne vždycky lze odmítnout

26. dubna 2017 v 20:32
Italská fotbalová sága, jenž má za hlavního hrdinu českého útočníka Patrika Schicka podle všeho nekončí. Generální ředitel Juventusu Turín Giuseppe Marotta se podle všeho v českém megatalentu shlédl natolik, že jej chce dostat do týmu italského fotbalového giganta za každou cenu. Intenzita jeho boje o vytouženého forvarda se ještě zvýšila poté, co se mezi zájemce o jeho služby znovu přidal Inter Milán a podle všeho i madridské Atletico. Vedení Sampodorie Janov sice se Schickem nedávno prodloužilo smlouvu, nicméně nejvyšší představitelé italského giganta přilákali jeho představitele znovu ke společnému stolu.
Některá italská fotbalová periodika berou už Schickův přestup jako hotovou věc. U Juventusu se navíc podle všeho změnila taktika v jednání. Bere i ohled na to, že Patrik Schick nechce měnit působiště během kvalifikace světového šampionátu v Rusku bíločerný dres slavného klubu by definitivně přetáhl přes hlavu až v létě roku 2018. Tato taktika se jeví v mnoha ohledech velmi logicky. Italové chtějí předejít riziku velké přetahované o českého útočníka. Ta může mít v případě úspěšného vystoupení na šampionátu mnohem více aktérů. Chce si služby sparťanského odchovance pojistit s dostatečným předstihem. Zároveň mají jistotu zvýšené herní praxe a pevnějšího zabydlení na svérázné půdě italského fotbalu. To představuje dočasné setrvání v Janově.
Hra o Patrika Schicka se v současné době dostala do dimenzí, které si jako fanoušci fotbalu z Česka nedokážeme představit. Za útočníka, který v nedávné době nebyl dost dobrý pražské Spartě musí jeden z nejslavnějších týmů fotbalové historie zaplatit více než jednu miliardu korun. Jako kompenzace mají navíc do ligurijské metropole putovat dva jiní hráči "staré dámy". V nedávné době radila většina české fotbalové obce Schickovi setrvat v Samdorii. Nyní je však situace jiná. Nabídka Juventusu se ve všech směrech jeví jako velice štědrá a už by se pravděpodobně nikdy neopakovala. Budu velice rád, pokud uvidím dalšího českého ráče v dresu evropského velkoklubu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama