Nejtěžší sezona

13. dubna 2017 v 19:08
Během jednoho měsíce se to ukázalo podruhé. Fotbalová Barcelona v Lize mistrů připomíná boxera před K.O. Třígolová prohra na hřišti Juventusu ji znovu postavila na kraj propasti. V prvním zápase s Paris Saint Geirmain utrpěla ještě o jeden gól větší debakl, ale pozice "Staré dámy" je v mnohých ohledech výhodnější. Dvojzápas s pařížským týmem byl jedním z největších obratů v historii Ligy mistrů. Mnoho fotbalových fanoušků to ještě dnes nemůže pochopit a hráči francouzského velkoklubu se ještě dnes musí kát.
Juventus se určitě poučil z osmifinálového zázraku, ke kterému do značné míry přispělo to, jak Pařížané k zápasu přistoupili. Opatrné vyčkávání na vlastní polovině je v tomto případě řízenou sebevraždou. Katalánci celkem šestkrát rozvlnili síť a tato kanonáda je posunula mezi nejlepších osm týmů elitní evropské klubové soutěže. A pak přišel první zápas v Turíně. Barcelona ho nehrála, ale pouze se ho zúčastnila.
Italský tým ji ve všech směrech předčil. Barcelonská tiki- taka tvrdě narazila na italské "catenacio". Nespočet přesných přihrávek jí byl platný jak hadovi boty. Do toho se mezery v její obraně ukázaly v rouše Evině. Největší optimisté už vidí Juventus v semifinále. Barcelona už v osmifinále ukázala, že není radno ji odepisovat. Kvalita Messiho, Neymara a Suaréze je stále nezpochybnitelná. Nezdravě si však zahrává s fotalovým osudem.
Třígolový náskok a italská fotbalová mentalita připomínají nepřekonatelnou fotbalovou překážku. Urazit dvakrát rychle po sobě fotbalového Pánaboha se skutečně nemusí vyplatit. Obtížné bitvy s evropskými velkokluby z minulých let se v těchto okolnostech jeví jako lehké formality. Žadný strom neroste do nebe. Každá pohádka jednou končí. Není to tak dlouho, co jsem Barcelonu odepisoval po strašidelném pařížském večeru a byl jsem vyveden z omylu. Na tomto místě však říkám, že z tvrdého direktu pod Alpami už se katalánský gigant neprobere.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama