Není kam spěchat

5. dubna 2017 v 20:31
Český fotbalov útočník Patrik Schick je stále v kurzu. Vedení Sampdorie Janov ho sice označilo za neprodejného, ale to nic nemění na tom, že kolem něj krouží slavné kluby. Nejvíc je v této souvislosti skloňován Inter Milán. Spekulovalo se už i o Arsenalu, Chelsea a Borussii Dortmund. Mladý český útočník tak na každý pád čelí mnohým pokušením, jak udělat další krok v kariéře, která se začíná velice slibně rozvíjet. Já bych mu však osobně poradil setrvat ještě ve slavném italském přístavu.
Zastavme se nejdříve u Interu Milán. Jedná se o slavnou značku, která by se jistě krásně vyjímala ve fotbalovém životopise sparťanského odchovance. Z minulosti však žít nelze. "Nerazzuri" jsou dnes jen o dvě příčky nad Sampdorií. Tým, jež ještě před několika lety vládl fotbalové Evropě se dnes nachází v pouhé šedi Starého kontinentu. Je dost možné, že v příští sezoně si vůbec nezahraje evropské poháry. Dost možná bude v létě na programu obměna jak v hráčském kádru i na trenérské lavičce Patrik Schick by se před vrcholem kvalifikace světového šampionátu dostal do velké nejistoty.
Možná ještě větší nejistotou by byl přesun do Anglie či Německa. Český útočník si již jistě zvykl na svérázné prostředí italského fotbalu. Seznámil se s faktem, že pod Apeninami neví člověk dne ani hodiny. Je to však něco, s čím počítá a v Janově ví co má očekávat. Mimo Itálii by si musel zvykat na nové fotbalové pořádky. V mnoha ohledech by začínal od nuly. Navíc by podle všeho musel hledat znovu své místo na slunci. V některém ze slavných klubů by začínal od píky. Bylo by to velké riziko pro něj i českou fotbalovou reprezentaci.
Takto může v relativním klidu vyhlížet další reprezentační působení a ve známém prostředí může utvrzovat manažery evropských velkoklubů v tom, že jeho dosavadní pozitivní působení nebylo jednorázové ani náhodné. Patrik Schick ve svém věku ještě nemusí nikam spěchat. Nechť zvolí cestu postupného stoupání na fotbalový vrchol. Chce to trochu trpělivoti. Odměna pak může být o to sladší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama