Nová éra, noví duchovní otcové

3. dubna 2017 v 20:42
Ve fotbalové Plzni ztratili trpělivost s dalším trenérem. Matné jarní výkony stály místo trenéra Pivarníka. Sezonu mají doklepat na lavičce mistra Zdeněk Bečka a Pavel Horváth. Na novou sezonu se pak bude hledat dlouhodobější řešení. Ať už získá titul Plzeň nebo Slavia či snad někdo jiný, bude to jen smutný důkaz toho, že mezi slepými je jednooký králem. Žádný tým zatím nepřesvědčil o tom, že by se mohl plnohodnotně konfrontovat s evropskou elitou.
Předčasný Pivarníkův odchod utvrdil všechny příznivce fotbalu v jedné věci. Zatím se nenašel nikdo, kdo by vystoupil ze stínu Pavla Vrby. Každý z jeho následovníků musel předem počítat s tím, že bude s nejúspěšnějším trenérem plzeňské historie konfrontován a v tomto ohledu se mnohdy jednalo o předem prohranou bitvu.
Celá Plzeň potřebuje řez. Několika hráčům je třeba říct, že jejich dny ve Štruncových sadech jsou sečteny. Pánové Šádek a Paclík k tomu musí konečně najít odvahu. Především se jedná o Davida Limberského a Milana Petrželu. Za věci, které jim v Plzni prošly, by jinde letěli "na hodinu". Vedení Plzně se však zjevně bálo reakce fanoušků.
Je zde však otázka, kdo bude autorem onoho přerodu. Čím dál tím častěji se mluví o návratu Pavla Vrby. Uzavřel by se jeden trenérský kruh. Je to však reálné? Na prvním místě si pokládám otázku, jestli o to stojí sám Pavel Vrba. Činil by jinak námluvy i se Spartou? Sám navíc otevřeně říká, že vyčkává, zda nepřijde nabídka z Ruska. Plzeň je tak pro něj záložní variantou. Nejeví se tak jako ideální řešení. Vzhledem k jeho současnému vystupování bych se nedivil, kdyby měl opět brzy zaječí úmysly.

Chápu, že je lákavé, dostat zpět do klubu duchovního otce úspěšného období, které možná ještě není na definitivním konci. Existuje však reálné riziko, že by Pavel Vrba okamžitě nenavázal na svá úspěšná léta a dostal by se tak možná do svého vlastního stínu. Sám by riskoval poškození svého trenérského životopisu, do kteréhož nedal po svém odchodu z Plzně mnoho pozitivního. Plzeň potřebuje přerod na hřišti i na lavičce. Nová kapitola však musí mít i nové autory.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama