Opět duel v rámci soutěže

27. dubna 2017 v 21:12
Evropské fotbalové soutěže nám všechny začínají finišovat. JIž několik let představuje jednu z největších jistot. Real Madrid a Barcelona hrají v rámci nejvyšší fotbalové soutěže svůj vlastní dvojzápas. Jen jednou dokázalo narušit v posledních letech tuto dominanci madridské Atletico. Jinak jsou "bílý balet" a katalánský gigant jedinými kandidáty na titul fotbaloého krále v podhůří Pyrenejí. Stále se tak ve španělských fotbalových periodikách skloňují stejná jména. Předmětem zájmu novinářů jsou na jedné straně Cristiano Ronaldo, Gareth Bale či Luka Modrič. Jejich konkurenci představují Lionel Messi, Luis Suaréz a Neymar. Znovu si tedy pokládáme otázku, jaký hvězný spolek bude na sklonku května šťastnější.
Proč by to měl být Real? Královský klub ani přes ztrátu v El clásicu nemusí klesat na mysli. Oproti katalánskému rivalovi jeden zápas k dobru. Dohrávka se Celtou Vigo se jeví před ziskem tří bodů jako formalita. Motivace je umocněna tím, že tým ze španělské metropole čeká na ligový titul již pět let. To je na nejúspěšnější klub španělské fotbalové historie zatraceně dlouhá doba. Zabrat dostává v tomto směru trpělivost klubového vedení i očekávání fanoušků. Na poslední ligový pohár už dosedla vrstva prachu. Real má velkou motivaci ktomu, aby získal v klubové síni slávy mladšího společníka.
Proč by to měla být Barcelona? Katalánský gigant ztratil po dvojzápase s Juventusem šanci na největší evropskou klubovou trofej. Zklámání je umocněné faktem, že madridský rival postoupil do další fáze a hráči Barcelony budou zápasy nenáviděného konkurenta sledovat jen v televizi. Hvězdy Realu musí rozložit své síly rozložit mezi zápasy Ligy mistrů a rozhodující bitvy domácí soutěže. To může být v závěru náročné sezony ošidné. Finiše domácí soutěž navíc v posledních letech zvládala Barcelona lépe než Real. Její hráči a fanoušci vzývají fotbalového Boha, aby umožnil trenérovi Luise Enriquemu zlaté loučení s klubem svého srdce.
Vyberte si...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama