Rub i líc

10. dubna 2017 v 21:02
Českká fotbalová liga má projít velkou revolucí. O konečném pořadí nebude rozhodovat jen třicet ligových kol, ale konečné pořadí určí nadstavbová část, která bude mít tři skupiny. Jejich složení určí pořadí po oněch třiceti kolech. Nový systém zaručí, že fanoušci budou delší dobu v napětí. Týmy budou moct napravit svá zaváhání z předchozích částí sezony. Všichni budou mít zajištěnu motivaci.
Největší smysl dává paradoxně skupina o udržení. Nemělo by se stát, že týmy na posledních vou pozicích neztratí dvě nebo tři kola před koncem motivaci a neuberou tak soutěži na regulérnosti. Stále u nich bude existovat motivace k dobrým výkonům. Nebudou se předem loučit s elitní fotbalovou soutěží. Zbylé dvě skupiny budou podle všeho provázány. Z pozic, jež dnes představují nemotivující ligovou šeď, též bude moct vést cesta do evropských pohárů. Z tohoto pohledu zíká soutěž na atraktivitě.
Je zde však třeba myslet i na možnou odvrácenou tvář. Celá soutěž bude logicky časově náročnější. Během jedné sezony se odehraje mnohem více zápasů. Kalendář se však nenafoukne a zbytek fotbalové Evropy na nás čekat nebude. Dost dobře tak může docházet i k věcem, které budou mít neblahý vliv na úroveň fotbalové soutěže. Bude se muset buď hrát až do času na sklonku Adventu nebo bude startovat nejvyšší soutěž už na počátku února. Větru a dešti stále ještě neporučíme.
Mám na tomto místě obavy, aby nevzrostl počet zápasů na terénu, který bude mít do toho regulérního ligového hodně daleko. Stejně tak by mohl vzrůst počet zápasů, které budou mít zatraceně daleko do toho ligového. Snaha o větší atraktivitu ligy se tak může stát vraždou fotbalu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama