Zápas vypadal zbytečně a může být jedním z nejpodstatnějších

25. dubna 2017 v 21:13
Fotbalová Příbram byla už po skončení podzimní části této fotbalové sezony odsuzována k sestupu. Fotbalové jaro mělo být minimálně na přechodnou dobu jejím prvoligovým epilogem. Bodový odstup se jevil jako nepřekonatelná překážka, město výrazně omezilo dotování fotbalu z radničních peněz a vedly se čiré spekulace o tom, že Jaroslav Starka udělá ze svého fotbalového dítěte nebohého sirotka. Někdejší fotbalový nástupce slavné pražské Dukly, jenž je dnes opět na vrcholové fotbalové scéně se nacházel ve stavu klinické smrti.
Máme konec dubna a situace na chvostu prvoligové tabulky se pořádně zamotala. Příbram se bodově dotáhla na své konkurenty v boji o záchranu. Ligová příslušnost má najednou reálné obrysy. Odborníci najednou posílají do druhé ligy spíše společně s poslední Jihlavou Hradec Králové. Kolem zázračného zmrtvýchvstání středočeského klubu se však začínají objevovat i komentáře ukazující pochybnosti o regulérnosti jeho případné záchrany.
O víkendu se Příbram představila v Jablonci, na hřišti fotbalového dítěte svazového předsedy Miroslava Pelty. Její hráči čtyřikrát pokořili domácí obranu a zaslouženě si do města na řece Litavce odvezli tři body. Jejich výkon nechci ani na vteřinu snižovat a ke třem bodům je třeba jim pogratulovat. Pochybnosti však ve mně budí výkon domácích. K zápasu přistoupili hráči Jablonce stylem, jenž neměl s profesionálním fotbalem nic společného. V jejich podání jsme viděli mátožný pohyb po hřišti a nulovou snahu o zvrácení zápasu.
Všechny tyto okolnosti nahrály opět čirým spekulacím o regulérnosti soutěže. Pokud se na celou věc podíváme matematicky, tak ve výkonu Jablonce se jasně odrážela jeho situace. Boje o záchranu se ho dávno netýkají a pohárové příčky jsou mu rovněž na míle vzdálené. Zbytek sezony může odehrát v klidu a s prstem v nose. Je smutné vidět, jak se na výkonu jeho hráčů tento fakt odráží. Jejich přístup vystihují slova jako alibismus a nezájem. Nejhorší na tom je, že tato fakta jsou v celé situaci tou lepší alternativou. Fanouškovská obec opět spekuluje o paktování dvou zkušených šíbrů Jaroslava Starky a Miroslava Pelty. Jednalo by se o další ponížení celé soutěže.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama