Bude muset do dilematu?

15. května 2017 v 21:27
U Patrika Schicka se znovu ukazuje, že je stále žádaným zbožím. Přestup do Juventusu se zdál jako hotová věc. Ostatní zájemci to ale podle všeho nevzdávají. Teď se podle všeho zařadil i londýnský Tottenham. Ten se v letním přestupovém termínu pořádně spálil a angažování Vincenta Janssena se jeví jako krok vedle. "Kohouti" za něj vysázeli Alkmaaru 17 imlionů liber a on se jim zatím odvděčil jen dvěma góly. Asi neunesl tlak a teď se nabízí otázka, zda dostane místo na slunci v Lize mistrů. Dnes již elitní český forward má být zdařilekší posilou. Představitelé týmu ze severu Londýna se o víkendu chystají na zápas Sampdorie s Chievem. Události tak mohou nabrat docela jiný směr, než jakým je "stará dáma".
Co hovoří pro odchod do Premier league? Jednalo by se o novou velkou výzvu. Je třeba otevřeně uznat, že anglická liga je kvalitativně výše než Serie A. Český útočník by měl možnost kooperovat na hrotu s elitním anglickým útočníkkem Harrym Kaneem. Stejně jako v Juventusu by si zahrál Ligu mistrů. Jako velké lákadlo se jeví i možnost ukázat své kvality v chrámech na území kolébky fotbalu. Nikdo už by mu nevzal to, že se představil na Old trafford, Anfield road nebo Stamford bridre. Projevila by se pravděpodobně správnost jeho postupné směřování z vršovického Ďolíčku až mezi evropskou fotbalovou smetánku.
A co hovoří proti? Patrik Schick ještě není tak starý na to, aby musel nutně spěchat na další stupeň profesního vývoje. Když dáme proti sobě jeho věk a dosavadní fotbalové úspěchy nevychází nám z toho žádný průměrný fotbalista, ale ukazuje se nám asi nejlepší a nejperspektivnější český útočník. Vzhledem k blížícímu se EURU navíc bude velmi omezený časový úsek na aklimatizaci v novém a neznámém prostředí. Zájem Tottenhamu je ve fotbalovém prostředí novinkou, zatímco touha Juventusu po českém útočníkovi je dlouhodobější žáležitostí. Svérázné prostředí italského fotbalu je navíc pro Patrika Schicka známou záležitostí.
O jeho dalším působení se toho už napsalo hodně. Odhadovat jeho další kroky tak není nic jednoduchého a je málo lidí, co by si na to netrouflo. Tak si přejme jen jedno jediné. Věřme, že Patrik Schick sám ví co chce a jeho další rozhodnutí budou ta nejlepší, které může učinit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama