Hledání někoho naivního

30. května 2017 v 20:49
Nejvyšší fotbalová soutěž před třemi dny napsala poslední kapitolu této sezony a už před ní stojí další velký problém. Podle všeho se bude přejmenovávat, ale zatím nevím jak a podle koho. Firma e-pojištění. cz neprodloužila stávající kontrakt a český fotbal přichází o jednoho ze stěžejních sponzorů. Před nastávajícím ročníkem vznikla v rozpočtu díra čítající třicet pět milionů. Hledání nového generálního sponzora rozhodně nebude jednoduché a zároveň se musí jednat o rychlou akci. Start nového ročníku nepočká. Po zdánlivém dílčím vyřešení problému jménem Berbr vyvstal další.
Jednání e-pojištění.cz údajně nemá přímou souvislost s posledním děním na fotbalovém svazu, kdy předsedu Miroslava Peltu odvezli v poutech. Troufá si však téěř s jistotou tvrdit, že se mohlo jednat o jakousi poslední kapku. Na prestiži českým bafuňářům rozhodně nepřidala a partneři fotbalového svazu dostali jako dar z nebes jeden velmi dobrý a racionální argument k odchodu z českého fotbalu. Ten se přesvědčuje o tom, že faktický konec Miroslava Pelty v jeho čele není konečným řešením. Očištění celého fotbalového prostředí bude mnohem bolestivější a čistka musí být mnohem širší.
Od sezony 2018/2019 se má stát generálním partnerem nejvyšší fotbalové soutěže sázková kancelář Fortuna. Nachází se tak před námi minimálně jeden překlenovací rok a nemusí zůstat jen u něj. Od každé smlouvy se totiž dá odstoupit. Proč by se nejtradičnější česká sázková kancelář dobrovolně špinila. Najednou by získala mnoho nejistot, jak se na její vstup do prostředí, kde silnější pes.. však víte co. Generálním sponzorem do příští sezony se tak bude muset stát někdo naivní, kdo nepůjde do českého fotbalu s vidinou zisku. Snažím se to říct co nejméně cinicky.
Objev nových kandidátu na předsedu fotbalového svazu se prý odehrál za vteřinu dvaáct. Obávám se, že v některých ohledech už bylo čtvrt na jednu. Český fotbal dostal další tvrdý políček. Nezbývá nám než doufat v co nejmenší škody. Ty nastanou každopádně a nemusí být jen finanční. Z hlediska herního může najít i v českém fotbalovém rybníčku nějaká ta pozitiva. Ale co ty sociální jistoty?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama