I maličkost potěší a může se stát velkou

6. května 2017 v 21:56
Situace na bojišti se mění každým okamžikem. To je stará otřepaná fráze. Před dnešními zápasy nejvyšší české fotbalové soutěže měla mistrovská Plzeň vše ve svých rukou. V případě plného bodového zisku ve zbývajících kolech by se před ní už nikdo nemohl dostat. I kdyby se sešívaný soupeř třeba stavěl na hlavu. Ligový los a okolnosti minulých dnů nahrály dalším spekulacím o fotbalovém zákulisí. Do diskuzí se opět dostávaly úvahy fanoušků o pochybných hrách fotbalových šíbrů. Fotbalisté měli tvořit jen kompars v předem rozhodnuté hře.
Právě Plzeň se dnes představila v Jablonci. Ten zažil v týdnu velké turbolence. Místní sultán Miroslav Petla byl vzat do vazby a jsem přesvědčen o tom, že všihni představitelé místního klubu se nacházejí ve velké nejistotě, co bude dál z jejich klubem. Atraktivní duel s úřadujícím mistrem se najednou dostal na vedlejší kolej. O to silnější však byly spekulace mezi fanoušky jiných klubů. Jestli snad nebudou všichni přítomní svědky jedné velké frašky podobné té, která se odehrála na sklonku minulé sezony s požehnáním v zápase s Příbramí, kde se hostující tým potřeboval zachránit a uhrát na Střelnici alespoň bod. Stalo se tak ke spokojenosti Miroslava Pelty, Jaroslava Starky a Ivana Horníka. Přičemž střela bylo v tomto útkání zakázané slovo.
Mnoho lidí se dnes bálo, jestli nebude Jablonec štěsrým hostitelem pro hostující Západočechy a nesehraje jako člen ligové šedi ze středu tabulky jednu z ústředních rolí v boji o ligový primát. Nestlo se tak. Mnoho lidí bylo možná příjemně překvapeno. Domácí tým neodpadl ani při dvougólovém vedení Plzně. e druhém poločase smazali její náskok a komfortní pozice úřadujích mistrů vzala za své. Místo klidného sobotního večera museli její hráči sledovat večerní zápas ve vršovickém Ďolíčku, kde se utkaly v tradičním derby Slavia a Bohemians.
Zde se prognózy naopak naplnily. Slavia odvezla všechny tři body do Edenu a najednou drží v rukou trumfy ona. V případě plného bodového zisku se s mistrovským pohárem po osmi letech pomazlí ona. Dosavadní okolnosti tohoto kola možná mohou být zábleskem lepších zítřků v českém fotbale. A nebo jsem zcela naivní a budu zase poučen o tom, že jedna vlaštovka jaro nedělá. Netroufám si nic předpovídat do nejbližších týdnů. Všichni přece víme jedno: fotbal nemá logiku. A to je na něm nejkrásnější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama