Jedna maličkost, co zaujala

27. května 2017 v 20:53
Je to jen několik desítek minut, co se letošní ročník nejvyšší fotbalové soutěže stal minulostí. Slavia se po osmi letech vrátila na český fobalový trůn a bude se snažit prosadit i v evropských pohárech. Jedná se vlastně jen o dílčí úspěch, ale z tohoto místa si troufám tvrdit, že titul je ve správných rukou. Slavia prohrála v celém ročníku jen jeden soutěžní zápas a herních výkyvů měla ze všech nejméně. Musíme teď čekat, jestli bude její kvalita stačit i na evropské scéně. Za sebe říkám: herní rezervy jsou stále patrné. To říkám při vzpomínce na některé ligové zápasy této sezony hodně diplomaticky.
Slavia má za sebou osm let těžkého fotbalového strádání. Několikrát byla na pokraji krachu. Myslím tím jak kolaps sportovní tak ekonomický. Pohyb ve stínu rivalů, hráči několi měsíců bez výplatu, hledání cesty ze slepé uličky se zdálo nekonečné. Pak přišla naděje z daleké Číny. Miliardy z daleké Asie představovaly velkou a účinnou injekci. Nehledělo se na původ finančních prostředků. Klub se ekonomicky stabilizoval a získal potenciál k návratu do ligové špičky. Začalo se objevovat více posil a rostla konkurence v hráčském kádru. Nikdo najednou neměl nic jistého. Krátce po začátku letošního ročníku se na lavičce objevil trenér Jaroslav Šilhavý. Z Dukly přišel kouč se zkušenostmi v boji o titul i jasnými představami a vizí.
Není jednoduché pracovat s tak širokým kádrem. Hráci na lavičce jsou pochppitelně se svou pozicí nespokojeni a hledají recept na to, jak přesvědčit trénera o tom, že si zaslouží místo v základní jedenáctce.
Slavia napsala v letošní sezoně jednu speciální fotbalovou kapitolu. Jmenuje se jednoduše- Jiří Bílek. Ten byl na podzim neotřesitelným lídrem kabiny a usměrňoval na hřišti své spoluhráče, když se zrovna nedařilo. Pak přišla jedna zimní změna. Z Teplic přišel Michael Lüftner a na kapitána najednou nezbývalo místo v sestavě. Zkušený bek se zkušenostmi ze zahraničí bral svou pozici jako stoprocentní profesionál, ale přesto se jednalo o něco neobvyklého. Na hřiště se dostal až dnes na několik závěrečných minut za rozhodnutého stavu, kdy všichni tlačili hodiny a těšili se na závěrečný hvizd. Pak přišla korunovace nového krále a stalo se něco neobvyklého. Jarní kapitán Milan Škoda vyzval k převzetí poháru právě Jiřího Bílka. Možná symbolický úkaz toho, že tento tým tvoří jednu velkou rodinu a nespokojí se jen s domácím titulem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama