Jedna vlaštovka jaro nedělá aneb co bude dál?

3. května 2017 v 20:47
V sídle fotbalové asociace a na několika dalších místech dnes proběhla velká policejní razie. Jednou z jejich "obětí" měl být podle dostupných informací i její šéf Miroslav Pelta. Zdá se, že akce se zdaleka netýká jen fotbalového svazu, ale sahá například i na pražský magistrát. Předmětem celé akce mají být sportovní dotace, s nimiž nemělo být nakládáno dle předpisů. Na veřejnost se zatím nedostalo příliš mnoho informací a těžko tak můžeme vyvozovat nějaké závěry. Miroslavu Peltovi prý zatím nebylo sděleno žádné obvinění i kdyby se tak v budoucnosti stalo, je třeba ctít presumpci neviny.
Dlouholetý a dnes již velmi zkušený fotbalový bafuňář byl do dnešního dne neomezeným vládcem českého fotbalu. Měl a má sice mnoho odpůrců, ale nenašel se nikdo, kdo by ho vyzval na otevřený souboj. Po dnešku dostávají jeho odpůrci do rukou velký trumf. I kdyby největší český fotbalový šíbr nakonec vyšel z celé akce s čistým štítem, byla by důvěra v něj ještě více nalomena. Dost možná by ztratil další spojence a nakonec by musel vyklidit svou strahovskou kancelář.
Skončila by jedna velká fotbalová kapitola. Všichni si už budeme navždy pamatovat jeho počínaní na české fotbalové scéně. Od toho jak piplal jablonecké fotbalové dítko přes "cinklý jaro" až po sultánskou vládu nad českým fotbalem. Většina fanoušků přijme jeho případný konec s povděkem. I mnoha někdejším fotbalistům je dnes trnem v oku. Jeho odpůrci i sportovní novináři neustále upozorňují na jeho střet zájmů na pozicích předsedy svazu a spolumajitele fotbalového Jablonce. Ale co bude dál? Nechci předjímat další dění, ale určité otázky si pokládám.
Pokud by Miroslav Pelta skutečně nuceně skončil v nejužším vedení fotbalového svazu, nastala by éra nového budování. A jednalo by se o věc neskutečně těžkou a složitou. Vracíme se k tomu, že dosavadní šéf svazu měl neomezenou vládu nad celýým českým fotbalem. Rozhodoval skutečně o všem. Členové jednotlivých kontrolních orgánů i dnes působí jako dobře placený kompars. Jakákoliv snaha o nějakou sólovou akci je předem odsouzena k neúspěchu. Případný odpůrce vždy tvrdě narazí.
V táboře odpůrců Miroslava Pelty by určitě propuklo velké nadšení. Co by však následovalo poté, až opadne euforie z dosaženého cíle. Poslední snaha o zavedení nových pořádků v podobě volby Ivana Haška skončila obrovským fiaskem. Někdejší reprezentat projevil svou inteligenci a předvídavost. Poznal, že v české fotbalové džungli sám nemá šanci. Naskýtá se tak otázka, jestli je v České republice člověk schopný provést revizi a reformu na fotbalovém svazu. Bojím se tak, jestli před sebou nemáme konkurz, na který se nepřihlásí žádný zájemce a po období neomezené vlády jednoho muže nás nečeká na strahovském kopci fotbalové bezvládí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama