Jedno nutné riziko

25. května 2017 v 20:50
Pro fotbalovou Spartu už letošní sezona po sportovní stránce fakticky skončila. Její pozice v konečné ligové tabulce se již nemůže změnit a sama Sparta uznává, že sezona se nebude hodnotit jako úspěšná. Vedení klubu již signalizovalo změny a fanoušci jsou v očekávání, co se bude dít po letní pauze. Sezonní ligová derniéra na Slovácku je vlastně nutným zlem. Naopak letní příprava je možná mnohem více očekávaná než v minulých letech. U letenské pláně se stane druhým úředním jazykem italština a dá se očekávat větší průvan v kádru než v minulých letech.
Nový trenér Andrea Stramaccioni se bude seznamovat s českým fotbalovým prostředím. To se v mnoha ohledech liší od toho italského. Při vší úctě k bývalému trenérovi Interu Milán konstatuji, že nemůže mít o dění na naší fotbalové scéně. Ani největší hvězdy na našich fotbalových trávnících pro něj nejsou osobnosti, jež by podrobně sledoval zpod Apenin. Až bude budovat sparťanský kádr k obrazu svému, neomezí své působení na střední Evropu. Letenský boss Daniel Křetínský v něm zjvně vidí velkou naději pro lepší zítřky vyznavačů rudé barvy. Požadavkům italského stratéga se určitě do značné míry podrobí.
Stramaccioni určitě bude hledat nové potenciální sparťanské hvězdy ve své rodné zemi. Tu má jistě podrobně zmapovanou. Především svět nových talentů zpod Apenin je pro něj stále domovským prostředím. Troufám si takřka jistě tvrdit, že i mezi nimi bude hledat nové členy sparťanského kádru. Co z toho plyne? Fotbalisté, kteří snili od malička o Sérii A, budou hledat nové pole působnosti v lize s mnohem menší prestiží, než má soutěž v jejich rodné zemi a navíc teď hodně ztratila na prestiži.
Nejvyšší česká soutěž už zažila několik příběhů hráčů z daleké ciziny. Pamatujeme si trefy do černého. V posledních letech to byli třeba Bony Wilfried nebo Mickael Tavares. Naopak pamatujeme i těžké. Ve Spartě se jednalo třeba o Igora Gluščeviče nebo v konkurenční Slavii v poslední sezoně o Giovanniho van Kessela. Andrea Stramaccioni se v očekávaném scénáři vydá na cestu s nejasným cílem. Nezbývá než mu přát šťastnou ruku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama