Jedno vítězství nemusí být důvodem k pokračování

28. května 2017 v 20:33
Fotbalová sezona je už i na britských pstrovech minulostí. Symbolickou tečku za ní udělalo finále F.A. Cupu. Poháru s podobnou hodnotou jako titul pro vítěze ligové soutěže. Tentokrát se ve svatostánku jménem Wembely odehrálo londýnské derby mezi Arsenalem a mistrovskou Chelsea. Zvláště prvně jmenovaný měl před rozhoujícím zápasem velkou motivaci. V lize skončil až na pátém místě. Z prvních dvou pozic mu mávali dva rivalové z britské metropole- Chelsea a Tottenham. "Kanonýři" ukončovali sezonu tiše ve stínu rivalů a v příštím ročníku se bez nich obejde i Liga mistrů.
Teď měli poslední možnost, jak napravit dojem ze zpackaného ročníku. Povedlo se. Ve finále pohárové soutěže předčili nenáviděného rivala a pomazlili se s trofejí pro vítěze. V Anglii nemá tento pohár stejnou pozici jako třeba v České republice, kde se nachází v hlubokém stínu nejvyšší ligové soutěže. Jedná se o nejstarší fotbalovou trofej na světě. Hráči i fanoušci se jejím ziskem patřičně chlubí.
To vítězství mělo podle některých zfrojů zachránit pozici trenéra Arséna Wengera. Ten je s lavicí "gunners" pevně spjatý už takřka dvě desetiletí. Už dnes ho všichni oprávněně považují za jednu s ikon klubu, jenž má největší sympatie u britské královské rodiny. Několikrát se spekulovalo o tom, kdo se stane jeho nástupcem a fanoušci vyzývali k urychlenému hledání nového vládce lavičky lpondýnského klubu. Více než deset let čeká na mistrovský titul a trpělivost majitelů s touto abstinencí nebude nekonečná. Možné vyklízení pozic v rozehrané sezoně by bylo nedůstojné.
Možná právě teď nastala ta správná chvíle ukončit jeden z největších trenérských příběhů fotbalové historie. Absencí v Lize mistrů odpadla jedna možná trofej ještě před začátkem nové sezony. Ziskem domácího poháru tým lehce napravil reputaci z jinak podprůměrné sezony. Francouzský stratég si může užít loučení ziskem trofeje za potlesku tisíců fanoušků a ti na něj nikdy nezapomenou. Vzhledem k dění v posledních letech by se jednalo o maximum možného. Na každém konci je hezké, že něco nového začíná. Stále hlasitěji musí dlouholetý trenér londýňanů slyšet: váš čas se naplnil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama