Konají riskantní podnik

31. května 2017 v 20:52
Fotbalová Plzeň se poté, co přišla o ligový titul snaží vracet k tomu starému a osvědčenému. Po návratu Pavla Vrba hlásí i jeden hráčský comeback. Zpět do západočeského klubu přichází Daniel Kolář. Ten prožil nepovedené angažmá v Turecku a několik měsíců fotbalové abstinence. Setkal se s jedným tureckým extrémem. Angažmá u Bosporu nezná slovo kompromis. Hráč si tamní prostředí buď zamiluje a nebo odchází tiše a rychle s tím, že už nikdy ani neochutná turecký med. Český záložník zjevně prožil v Gaziantepsporu to druhé. U trenéra Bulenta Uyguna upadl v nemilost a odcházel tiše zadním vchodem.
Obrátily se proti němu i regule FIFA podle nich už nesměl během této sezony působit v dalším klubu a kolegy ve svém milovaném zaměstnání sledoval se závistí v televizi či na tribuně. Mezitím určitě řešil se svým agentem otázku, kde si bude vydělávat na chleba v následující sezoně. Přeci jen léta přibývají a musíme si otevřeně přiznat, že velkolepá zahraniční štace je už dnes fikcí. Návrat domů, risk v podobě dalšího tureckého dobrodružství či doživotní finanční zabezpečení v arabském světě, to byly v Kolářově případě reálné scénáře.
Dlouho to vypadalo na klidný návrat domů. Ve hře byla údajně pražská Dukla. Scénář se naplnil z poloviny a pro mnohé byl šokem. Jeden ze symbolů plzeňské proměny v elitní český klub posílá vzkaz: dobří holubi se vracejí. Ve zlatých časech byl Danie Kolář jedním z hlavních tahounů Viktorie. S mistrovským pohárem se pomazlil ve všech čtyřech případech. Na svou nejúspěšnější misi bude chtít navázat. Po několika měsících nečinnosti před ním stojí velká výzvy. Ta je však opředena mnoha otazníky. Podobně jako návrat Pavla Vrby.
Léta člověk nezastaví. Navíc v Plzni hodně změnila očekávání. Někdejší reprezentant přichází s úkolem pomoci Viktorii a zpět na ligový trůn. Očekávání od něj budou velká. Na měsíce bez fotbalu se ho nikdo ptát nebude. S Pavlem Vrbou jsou v podobné situaci. Je jen na nich, jak se s ní popasují. Dokážou strhnout ostatní k výkonům na hranici možností? Naplní očekávání spoluhráčů, fanoušků a klubového managmentu? Dostane se tým pod jejich taktovkou do Ligy mistrů? Jiná než kladná odpověď se neočekává. Říká se všude dobře, doma nejlíp. Je jen na světlovlasém záložníkovi, jestli tomuto přísloví dostojí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama