Možná předzvěst lepších zítřků

26. května 2017 v 13:44
Největší česká fotbalová přestupová sága je podle všeho rozluštěna. Patrik Schick zná jméno svého nového zaměstnavatele. I v dalších sezonách si bude nachleba vydělávat v Itálii, získá však mnohem prestižnější jméno svého zaměstnavatele. Z janovské Sampdorie se vydá do Turína a bude bojovat o své místo na slunci v tamním velkoklubu. Juventus, jeden z největších klubů fotbalové historie bude mít ve své historii další českou stopu. Po výrzném zápisu Pavla Nedvěda přivítají "bianconeri" ve své šatně talentovaného útočníka. Bývalý útočník Sparty a Bohemians se pokusí prosadit v absolutní evropské špičce.
Vždy když český fotbalista přestupuje do takového velkoklubu musí celá naše fotbalová scéna zbystřit. Podobných transferů je totiž stále mezi našimi hráči pomálu. Věřme, že najeddnou vznikne i pro další mladé české talenty. V posledních letech totiž zažil český fotbal při přestupech do elitních evropských soutěží nejedno fiasko. To ve výsledku znamenalo celkové poškození českého fotbalového jména. Klesla prestiž celé nejvyšší fotbalové soutěže a fanoušci jen s nostalgií vzpomínali na slavně časy Nedvěda, Poborského či Šmicera.
Patrik Schick bude na začátek svého boje o místo v sestavě slavného klubu ještě rok čekat. Je to pro něj jenom dobře. Má možnost upevnit si svou pozici v celé Sérii A a získá ještě větší respekt u soupeřů. Ti se na něj budou chtít ještě mnohem více vytáhnout, až přetáhne přes hlavu dres největšího klubu italské historie. Bude si muset zvyknout na to, že je členem klubu, který je všude mezi Janovem a Catánií nenáviděn. To, co je dnes v Samdorii malý momentálním problémem bude v novém dresu neodpustitelné.
Již není cety zpět. Sparťanský odchovanec musí ukázat ještě výraznějším způsobem, jak se postupně stoupá na fotbalový vrchol. Má už ho tak blízko a přesto tak neuvěřitelně daleko. Fanoušci v Česku k němu musí mít ještě jednu prosbu. Nechť je dostatečnou inspirací i pro další české fotalové talenty. Ať ukáže, že nestačí být fotbalistou, ale je rovněž nutné milovat fotbal.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama