Na známém místě, ale v neznámé situaci

4. května 2017 v 21:06
Prognózy z včerejšího dne se naplnily. Byť byly včera zastíněny událostmi v sídle fotbalového svazu. Jeden fotbalový kruh se po více než třech letech uzavřel. Pavel Vrba se vrací na místo činu. Vrací se do klubu, se kterým jsou spojeny jeho největší trenérské úspěchy. Duchovní otec nejslavnější epochy plzeňského fotbalu znova vchází do útrob Štruncových sadů čelními dveřmi. Člověku se chce říct: návrat ztraceného syna nebo dobří holubi se vracejí. Má se jednat o záruku úspěšného pokračování role důležitého hráče na českém fotbalovém poli.
Když Pavel Vrba před časem opustil kabinu Plzně jednalo se o rychlou a trochu nečekanou akci. Částečně tím šokoval plzeňské vedení a sám vytvořil velké množství otázek na téma, jak to bude v západočeské metropoli pokračovat. Kdo najde odvahu ujmout se role lodivoda nejúspěšnějšího fotbalového týmu současné doby. Bylo učiněno několik pokusů o nalezení pokračovatele. Všichni však nakonec zůstali v jeho stínu. Žádný z jeho následovníků nedostal nakonec tak široké pole působnosti a pánové Šádek a Paclík s každým z nich nakonec ztratili trpělivost.
To, co bylo dnes potvrzeno na tiskové konferenci, asi muselo jednoho dne nastat. Vedení plzeňského klubu si zároveň oddechlo, že Pavel Vrba se znovu nevydal do Ruska, ani se nenechal zlákat Danielem Křetínským do Sparty. Nesplnil tak jeden ze snů letenského bosse. Ve Viktorii má navázat na úspěšné roky, kdy se radoval z domácích trumfů a zahrál si Ligu mistrů. Nikdo už mu nikdy neodpáře konfrontace s Barcelonou, AC Milán a Bayernem Mnichov. Nyní však bude muset v mnoha ohledech začínat od nuly.
Někteří z jeho tehdejších svěřenců už pověsili kopačky na hřebík nebo vyklidili svou skříňku v plzeňské šatně. Pak jsou tu tací, kterým bylo naznačeno, že jejich dny v červenomodrém dresu jsou sečteny. Pavel Vrba se bude seznamovat s novými svěřenci a částečně i s novými poměry v plzeňském fotbale. Musíme však zdůraznit, že nyní na to bude mít mnohem méně času. Když před lety začínal budovat tamní fotbalový zázrak, měli s ním jeho nadřízení trpělivost a na úspěchy si jistou dobu počkalo. Nyní budou výsledky očekávány okamžitě. Jedna z hlavních rolí v boji o titul a případná další účast v Lize mistrů budou samozřejmostí.
Někdejšího reprezentačního kouče čeká jedna z dalších zkoušek. Při případných zakolísáních mu najednou budou média a fanoušci připomínat jeho pochybný konec prvního plzeňského angažmá či nenadálá rezignace na post reprezentačního kouče a stěhování do ruské Machačkaly. Pavel Vrba si na sebe do značné míry upletl bič a teď je na něm, aby nikdo nezískal relevantní důvod k tomu, aby ho vzal do ruky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama