Najednou to nefunguje. Nebo jen drhne?

1. května 2017 v 10:48
Nic není nekonečné. Na každém konci je hezké, že něco nového začíná. To jsou do nekonečna opakované fráze. Fotbalová Slavia dosud propouvala jarní částí nevyšší fotbalové soutěže jako nůž máslem. Bodový zisk byl sice zhruba stejný jako u hlavního konkurenta z Plzně, ale herně se líbila mnohem sympatičtěji. V posledních dnech se však dobře namazaný stroj zadrhl. Z domácího poháru vypadla poté, co utrpěla pod trenérem Šilhavým první porážku v soutěžním zápase. Naposled zaváhala v domácím ligovém duelu s Jabloncem.
Výhoda proti západočeskému týmu je najednou pryč. Ve prospěch Plzně najednou mluví lepší vzájemná bilance. Snad se projevuje fakt, že Slavia nemá z posledních let zkušenosti z bitev o mistrovský titul. Poznává něco nového. Nedokázala dostatečně reagovat na hozenou plzeňskou rukavici. Bod se jí podařilo zachránit za vteřinu dvanáct v poslední minutě zápasu gólem Murise Mešanoviče. Jeho vyrovnávací trefu však zastiňuje vlastní gól Michaela Lüftnera a nejistota lídra obrany Simona Deliho. Ten musel dokonce předčasně opustit hřiště a na první pohled to nesl velice nelibě.
Do dobře fungujícího stroje se nemá zasahovat. Ve slavistické obraně to však v současné době minimálně drhne. Zásah do zadních řad je zpravidla mnohem citlivější než změna v útoku. Do konce navíc zbývají jen čtyři kola a není tak čas ani prostor na experimenty. Každá chyba tak může bolet dvojnásob. Slavia však má dostatečně široký kádr a hráče, jenž čekají na šanci ukázat, že smlouvu v Edenu nedostali omylem. Mám být konkrétnější?
Po zimním příchodu Michaela Lüftnera z Teplic a potvrzení neotřesitelné pozice Simona Deliho ztratil své místo v základní sestavě podzimní kapitán Jiří Bílek. Věc na podzim nepředstavitelná se stala realitou. Ukázalo se, že v současné Slavii nemá nikdo nic jisté. Po posledních nejistých výkonech Lüftnera a Deliho se však pro Bílka otevírá jisté pole působnosti k tomu, aby ukázal svůj potenciál k tomu, aby byl prospěšný týmu z Vršovic. Svou jarní pozici bere podle všeho jako stoprocentní profesionál a nepůsobí rozbroje. Záleží mu na úspěcu týmu. Nijak nezpochybňuji a kvality a jarní výkony jeho kolegů. Jiří Bílek už však v Liberci jednou zažil dramatickou zápletku v boji o titul. Měl by dostat možnost prodat své zkušenosti. Risk je často zisk.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama