Nemusí pršet, jen když kape

11. května 2017 v 21:32
Tak se ledy možná nakonec pohnou. V předvečer volby nového předsedy fotbalového svazu se vedle jména Romana Berbra začalo spekulovat i o jiných jménech nejvyššího představitele českého fotbalu. Kluby možná nakonec sebraly špetku odvahy a pochopily, že pokud budou jen přihlížet profesnímu růstu 1. místopředsedy, zesměšní před všemi příznivci fotbalu v Čechách a v celé Evropě se ještě zhorší mínění o místní fotbalové scéně. Její pověst je i tak už hodně pošramocená. Už fakt, že se nová jména začala objevovat za vteřinu dvanáct svědčí o mnohém.
Nejčatěji se skloňuje jméno Petra Fouska. Je prý průběžně oslovován ligovými kluby. Neřekl ovšem konkrétní jména, Už tento fakt svědčí o mnohém. Nemůžeme v něm vidět okamžitého a dlouhodobého spasitele. Jen prostě není v poslední době tak pevně provázán s nejvyššími svazovými strukturami. České fotbalové prostředí dokonale zná protože v něm roky působil jako generrální sekretář. V posledních letech Českou republiku zastupuje jako delegát FIFA a UEFA. V těchto organizací se také nejedná o prostředí čisté jako lilie. Musíme si proto objektivně přiznat některá fakta. Petr Fousek dokáže odhadnout následné dění ve fotbalových kruzích. To pro něj u veřejnosti nebude ta nejlepší vizitka, ale asi musíme dělat postupné kroky.
Mluví se také o Petru Mlsnovi. Ten dnes působí ve funkci místopředsedy komise rozhodčích. Z toho logicky vyplývá nutnost velké provázanosti s Romanem Berbrem. Je to výhoda nebo nevýhoda. Na tuto otázku se dnes těžko hledá odpověď. Bude mít pravděpodobně velmi dobrý odhad na jeho další počínání. Na druhou stranu se jedná o velkou trhlinu na jeho image v očích veřejnosti. Nebyl by logicky vnímán jako posel nového svěžího větru v českém profesionálním fotbale. Snad nejpozitivnější zprávou posledních hodin je možná kandidatura Zdeňka Grygery na post člena výkonného výboru. Někdejší obránce Sparty, Ajaxu či Juventusu by představoval minimálně jednu pozitivní tvář ve vedení fotbalového svazu.
Jaké však budou nejpředpokládanější možné závěry ze zasedání našeho fotbalového vedení. Reálně hrozí, že se žádných faktických změn nedočkáme. Musíme dost možná očekávat následující výsledek: vlk se nažere a koza zůstane celá. Vzhledem k velkému časovému pressu, za nějž si představitelé klubu mohou sami, se bude jednat o maximum možného. Je to smutné, ale je to tak. Pokud se však byť jen minimálně sníží vliv Romana Berbra, tak můžeme ve veliké dálce lepší časy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama