Pečeť italského úspěchu v Anglii

5. května 2017 v 23:52
O titulu v Premier league se mělo v závěru rozhodnout mezi dvěma týmy z Londýna. O titul krále Anglie reálně bojovaly Chelsea a Tottenham. Ostatní celky na ně hleděly s velkým odstupem. Dlouho to vypadalo, že "blues" suverénně dokráčí pro titul krále v kolébce fotbalu. Pak však došlo ke kombinaci krátkého herního výpadku Chelsea a vzedmutí "kohoutů". Tottenham najednou ztrácel na svého soupeře pouhé čtyři body a očekával se dramatický závěr nejatraktivnější evropské fotbalové ligové soutěže.
Najednou však vstoupil do hry další celek z anglické metropole. O titulu dost možná rozhodl tým, jenž se pohybuje blíže chvostu ligové tabulky a zpravidla do poslední chvíle doufají hráči i fanoušci, že bitva o záchranu skončí setrváním v nejvyšší soutěži. West ham United se totiž utkal právě s Tottenhamem. Všichni známe tu otřepanou frázi ze světa fotbalových profesionálů: derby nemá favoritu a všechny statistiky i výsledky dosavadního průběhu sezony se před ním mažou. Přesto si troufám tvrdit, že o třech bodech pro "spurs" pochyboval málokdo.
Stalo se však nečekané. "Kladiváři" okradli druhý tým tabulky o všechny body a lídr tabulky dostal možnost soupeři odskočit. Stačí mu k tomu vítězství nad předposledním Middlesborough a mezi oběma soky bude najednou sedmibodová propast. Hádanka o to, kdo se stane anglickým fotbalovým mistrem, bude v tom případě v podstatě vyřešena. Troufám si tvrdit jedno: titul by byl v takovém případě ve správných rukou.
Jednalo by se i o osobní úspěch nového kouče londýňanů. Antonio Conte by opět obohatil svůj už tak bohatý trenérský životopis. Mnoho ostrovních fotbalových odborníků se na jeho angažmá dívalo velmi skepticky. On je však postupně umlčel. Už jako hráč nebyl Conte typickým Italem. Měl zájem na atraktivním herním projevu. Herní pragmatismus se dostával do pozadí a letitý špílmachr Juventusu měl zájem na tom, aby se hra jeho týmu líbila. Tyto cíle si přenesl i do trenérského života a trhu fotbalových koučů je velmi žádaným zbožím. I angličtí trenéři se od něj mohou mnohé naučit. Měli by tak zahodit předsudky a otevřít se kontinentálním trenérským prvkům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama