Počkejme na realitu

12. května 2017 v 21:07
V sídle fotbalového svazu se děly věci, které působily ještě před týdnem jako sci-fi. Blížící se sjezd fotbalové asociace se snad nakonec nepromění v nechutnou frašku. Po nuceném odstoupení Miroslava Pelty se o nejvyšší post nebude nakonec ucházet ani jeho pravá ruka. Roman Berbr dnes oficiálně vzdal kandidaturi i přes řadu nominací. Jeden ze symbolů upadající popularity fotbalu u nás trochu nuceně vyklízí nejvýhodnější pozice na bitevním poli. Na velký a hlasitý oddych je však až příliš brzy.
Berbr byl v nejvyšších patrech českého fotbalu dlouhé roky a dokonale zná poměry a psaná i nepsaná pravidla hry. Na jeho rozhodnutí muselo mít logicky velký vliv Peltovo vzetí do vazby. Odpůrci starých struktur se najednou začali více ozývat. Více byla slyšet argumentace proti jeho dalšímu působení. Začali se necházet dokonce i reální odpůrci a postupně se proměňovali v reálné vyzyvatele. Z těchto snů se začínala stávat realita doslova za vteřinu dvanáct. Na začátku června tak může působit sraz fotbalový asociace jako zajímavý souboj.
To, jestli bude také férový dnes nevíme. Na nějaké další předpovědi je teď velmi brzo. Je těžké předpovídat jaká bude realita. Ať vyhraje tento souboj kdokoliv, čeká jeho vítěze velké a dlouhé praní prádla a bude se jednat o prádlo pořádně špinavé. Skutečnou realitu je dnes pro fanoušky velmi těžké si představit. I nově zvolený předseda svazu se s ní bude nějakou dobu seznamovat. Půjde o seznámení se světem, jenž byl pro okolí dlouhá léta uzavřený a nová generalita bude mít za úkol ho začít postupně otevírat.
Slova jako otevřenost a transparentnost budou často používanými výrazy. Nesmíme si však namlovat okamžité zmizení veškerého vlivu Berbra a spol. na dění v nejvyšších patrech fotbalu. Za dlouhé roky v těchto kruzích si museli vybudovat řadu kontaktů a konexí. Nebudou váhat je využít. Je to trochu smutné, ale nový předseda s nimi bude muset v začátcích vést otevřený dialog. Bude jen na jejich představitelích, aby vedli v této hře aktivní roli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama