Pomoc nemusí být jen na lavičce

2. května 2017 v 8:42
Tak jak to vlastně bude příští sezonu? Budou se muset hráči Sparty učit italštinu nebo se vůdce lavičky znovu najde v českých luzích a hájích. Ideální trenérské řešení se již nějakou dobu nedaří najít. Pouhé tři tituly za posledních deset sezon jsou vzhledem k ekonomickým možnostem a jistotě finančních náplastí od Daniela Křetínského prostě a jednoduše málo. Fakt, že se na lavičce vystřídalo šest trenérů také nesvědčí o stabilitě a jasném směřování největšího českého klubu. Posledním jasným je takřka jistý konec Petra Rady po této sezoně. S touto jistotou je na Spartě od první minuty.
Všechny trenérské přešlapy mají jeden společný jmenovatel. Klubový boss Daniel Křetínský musel přiznat chybu při výběru a nutnost snahy hledat novou alternativu. Je vlastně obdivuhodné, jak se znovu pouští do hledání člověka, jenž má představovat naději znovu se podívat do Ligy mistrů a stát se vládcem české fotbalové scény. Vždy se jedná o riskantní podnik a zkoušku trpělivosti fanouškovské obce. Předevěím v té sparťanské je velmi omezená. To poznali předevěím Zdeněk Ščasný a Jaroslav Hřebík. Neustále se zužuje okruh těch, co sparťanští příznivci přijmou bez námitek a s otevřenou náručí. Existuje všek i jiné řešení než neustálé hledání vládce kabiny, jenž získá respekt u mladých "bažantů" tak u starších mazáků.
Spartě škodí i to, jak Daniel Křetínský řídí Spartu jako jeden z mnoha svých projektů. Jedenz nejúspěšnějších českých byznysmenů nemá Spartu jako hlavní zdroj příjmů. Pokud by se rozhodl dále do ní neinvestovat jednalo by se o pochopitelný a racionální krok. Vždy a všude by si ho obhájil. Je zvláštní , když je jedinou jistotou v tomto případě je to, že se mu mnohsmilionové investice nikdy nevrátí. Letenský tým už deset let nehrál Ligu mistrů a nemá tak příjem, který by mu zajistil pokrytí rozpočtu bez nutnosti prodeje některého z hráčů. Jejich cena se navíc změnšuje právě díky neúčasti v elitní evropské klubové soutěži. Výjimkou je odchod Bořka Dočkala do daleké Číny.
Sparťanský šéf by si měl prostě a jednoduše přiznat, že fotbalový klub není jeho prvotním zájmem. Řízení fotbalového klubu přes telefon prostě není ideální. Možná by pomohlo sehnat prostředníka, kterému bude bezmezně důvěřovat a on bude mít na starost pouze dění na Letné popřípadě v tréninkovém centru na Strahově. Přitom jsem přesvědčen, že se nejedná o nic neřešitelného. Tato možnost je pro Křetínského providitelná prakticky i finančně a může mu ve výsledku velmi pomoct. Možná právě tady se skrývá možnost úspěchu na domácí i evropské scéně. Odměnou může být poslech hymny Ligy mistrů na domácím stadionu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama